Šī gada 25. martā plkst. 11.00 piemiņas pasākumā „Aizvestie. Neaizmirstie.”, vienlaikus visos Latvijas novados un pilsētās, kā arī citviet pasaulē, pieminēs 76. gadadienu kopš 1949. gada 25. marta deportācijām, kad 42 300 Latvijas ļaudis tika vardarbīgi deportēti uz Krieviju. Piemiņas pasākumu laikā 43 pašvaldībās tiks nolasīti izsūtīto vārdi, to vecums un dzīves vieta, lasījumus plkst. 11.00 ievadīs Valsts prezidenta Egila Levita uzruna.
Lasījumu tiešraidēm no 43 pašvaldībām varēs sekot līdz Latvijas sabiedrisko mediju portālā LSM.lv un Latvijas Nacionālās bibliotēkas mājas lapā LNB.lv, kā arī īpaši piemiņas pasākumam izstrādātā digitālā kartē deportetie.kartes.lv Karti izstrādājusi „Jāņa sēta”, pamatojoties uz Latvijas Valsts arhīva veidoto deportēto Latvijas iedzīvotāju sarakstu un tur norādītajām vēsturiskajām adresēm.
Šajā piemiņas pasākumā piedalīsies arī Talsu novada muzejs. Tā pārstāvis Dāvis Derķevics stāsta, ka, sadarbojoties ar SIA „TV9 Pakalni” un jauniešu teātri „Es un Mēs”, ko vada un režisē Mikus Krastiņš, kurš ir viens no lielākajiem palīgiem lasījumu īstenošanā, tiek veidoti deportēto sarakstu lasījumi. Lasījumi būs iepriekš ierakstīti, taču 25. martā tie tiks straumēti muzeja Youtube un Facebook tiešraidē. „Lai gan pēc būtības lasījumiem būtu jānotiek uzreiz (tiešraidē reāllaikā), šādā formā mēs to nespējām īstenot, jo Talsu novadam ir viens no lielākajiem 25. marta deportēto sarakstiem (šobrīd apkopoti 2128 deportētie), kas nozīmētu, ka tiešraidi būtu jānodrošina vairākas stundas, kas dažādu apstākļu dēļ būtu visai grūti realizējams,” pastāstīja D. Derķevics. Viņš, būdams patriotiski noskaņots, ir gandarīts par iespēju šo pasākumu koordinēt, jo uzskata, ka valsts vēsture ir jāpiemin pēc iespējas biežāk, lai par to zinātu arī jaunieši un bērni, kuri šīs zināšanas nākotnē varēs nodot tālāk saviem bērniem.