Novadā

Darbu sāk apvienotā Talsu novada Dzimtsarakstu nodaļa

No 1. janvāra novadā ir izveidota viena Dzimtsarakstu nodaļa, kas atrodas Talsos, Lielajā ielā 25 – Talsu novada Dzimtsarakstu nodaļa, savukārt Dundagā un Rojā darbojas Talsu novada Dzimtsarakstu nodaļas iedzīvotāju pieņemšanas vietas.

Jaunizveidojamā novadā Dzimtsarakstu nodaļas darbs tiek organizēts tā, lai nodaļas sniegtie pakalpojumi – dzimšanas un miršanas fakta reģistrācija, iesniegumi laulību noslēgšanai, kā arī iesniegumi uzvārda un vārda maiņai, ir pieejami gan novada centrā, gan arī Dundagā un Rojā.

Dzimtsarakstu nodaļa apmeklētājus pieņem klātienē, pēc iepriekšēja telefoniska  pieraksta, vienlaicīgi aicinot izmantot attālinātās pakalpojumu saņemšanas iespējas. Klātienē iedzīvotāji aicināti ierasties jaundzimušo reģistrācijas un miršanas reģistrācijas gadījumos.

Iesniegt laulību reģistrācijas pieteikumu var gan klātienē, gan elektroniski, izmantojot attiecīgo pakalpojumu portālā www.latvija.lv vai sūtot ar drošu elektronisko parakstu parakstīto dokumentu uz e-pastu dzimtsaraksti@talsi.lv (tas jāparaksta abiem laulājamiem).

Iesniegumus arhīva jautājumos par atkārtotām civilstāvokļa aktu apliecībām un izziņām Dzimtsarakstu nodaļa pieņem elektroniski, izmantojot portālus www.latvija.lv vai nodaļas e-pasta adresi.

Apliecības un izziņas no civilstāvokļa aktu reģistriem papīra formā var saņemt Dundagas un Rojas pagasta pārvaldēs.

Jebkuru personu civilstāvokļa aktu reģistrācijas jautājumos lūdzam konsultēties telefoniski ar Talsu novada Dzimtsarakstu nodaļu:

Dundagā Dzimtsarakstu nodaļas vadītājas vietniece – Daiga Muceniece, tālr. +371 29149134.

Rojā Dzimtsarakstu nodaļas vadītājas vietniece – Liāna Bērziņa, tālr. +371 28230035.

Talsu novada Dzimtsarakstu nodaļa apmeklētājus pieņem pirmdienās, trešdienās un piektdienās 8.00–12.00, otrdienās 13.00–18.00, ceturtdienās 13.00–17.00.

Dundagas un Rojas pagasta pārvaldēs apmeklētājus pieņem otrdienās, trešdienās un ceturtdienās 8.00 – 17.00 , pusdienlaiks no 12. 00–13. 00.

Renāte Freiberga