Novadā

Talsu novadā pēc administratīvi teritoriālās reformas ir 15 pirmsskolas izglītības iestādes (PII) un septiņas izglītības iestādes, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmas. Vasaras periodā pirmsskolas izglītības iestādes strādās atšķirīgā režīmā. Vairākas PII rotācijas kārtībā tiks slēgtas uz vienu no vasaras mēnešiem, savukārt atsevišķas iestādes strādās bez pārtraukuma vasaras periodā.

Kaut arī vasara ir bērnu mīļākais gadalaiks, daudziem vecākiem nav iespēju pašiem doties atvaļinājumos, tāpēc Talsu novada pašvaldība nodrošina iespēju audzēkņiem apmeklēt PII arī vasaras periodā.

Astoņas Talsu novada PII strādās visus trīs vasaras mēnešus dežūrrežīmā, bet pārējās periodiski būs slēgtas. Šādā veidā izglītības iestādēs tiek veikti plānotie remonta darbi, kā arī tas ļauj izglītības iestāžu vadītājiem ērtāk organizēt pedagogu atvaļinājuma laiku. Laikā, kad attiecīgā PII bērniem būs slēgta, tiks piedāvāta iespēja šo pakalpojumu saņemt citā novada izglītības iestādē pēc saskaņota grafika. Grafiks tiks apstiprināts līdz 1. februārim.

Lai sniegtu atbalstu strādājošajiem vecākiem, visa gada garumā atvērtas, tostarp jūnijā, jūlijā un augustā, ar samazinātu grupu skaitu būs: Valdemārpils PII „Saulstariņš”, Sabiles PII „Vīnodziņa”, Vandzenes PII „Zīlīte”, Dundagas PII „Kurzemīte”, Rojas PII „Zelta zivtiņa”, Talsu PII „Kastanītis”, Stendes pamatskolas un Kolkas pamatskolas pirmsskolas izglītības grupas.

Talsu novada Izglītības pārvaldes speciāliste pirmsskolas darba jautājumos Dace Ivanova informē: „Pirmsskolas izglītības iestādes, lai savlaicīgi plānotu darbu vasaras periodā, pavasarī veiks vecāku aptauju un, pamatojoties uz aptaujas rezultātiem, iestāžu vadītāji sagatavos darba grafiku un bērnu izvietošanas plānu iestādēs. Aicinām vecākus, piesakot bērnu vasaras mēnešos uz pirmsskolas iestādi, to darīt atbildīgi un pārdomāt, vai šis pakalpojums tiešām būs vajadzīgs.”

Renāte Freiberga