Novadā

9. un 10. jūlijā Dundagā un Talsos norisināsies Starptautiskais folkloras festivāls „Baltica”, kopā pulcējot 102 dažādus folkloras kolektīvus no Kurzemes, Latgales, Vidzemes, Zemgales, Lietuvas un Igaunijas.

Festivāla dalībnieku vidū būs arī divi latviešu diasporas kolektīvi – Ziemeļanglijas latviešu folkloras kopa „Dūdalnieki” un Latvijas Nacionālās kultūras biedrības Igaunijā folkloras kopa „Rēvele”, kā arī četri viesu kolektīvi: muzikantu grupa no Mostes Igaunijā (Mooste Rahvamuusikakooli Piiliklubi), dziedātājas no Serves Sāremā (Sõrve ansambel Ammuker), folkloras ansamblis „Labingis” no Viļņas, kā arī Viļņas Universitātes folkloras ansamblis „Ratilio”.

9. jūlijā, novadu dienas pasākumu ietvaros, Dundagā būs iespēja redzēt un dzirdēt 14 folkloras kopu dalībniekus, savukārt Talsos – 18 folkloras kopas un etnogrāfiskos ansambļus. Šajā dienā festivāla programma būs plaša un daudzveidīga – koncerti, sadziedāšanās, danči, folkloras kopu randiņi, tikšanās ar stāstniekiem un citas aizraujošas norises.

10. jūlijs būs festivāla noslēguma diena ar skaistu gājienu, kas 13.30 vīsies no Talsu Tautas nama laukuma līdz Sauleskalna estrādei, tostarp vairākās vietās svētku dalībniekus un skatītājus priecēs festivāla muzicējošās folkloras kopas. Savukārt Sauleskalna estrādē 14.00 skanēs Starptautiskā folkloras festivāla noslēguma koncerts „Krust’ šķēr’s valodiņ’”.

Plašāku informāciju par plānotajām norisēm un koncertiem Talsu novadā iespējams skatīt šeit: 9. jūlijā un 10. jūlijā

Ieeja Starptautiskajā folkloras festivālā „Baltica” pasākumos ir bez maksas.

2022. gadā Starptautiskā folkloras festivāla tēma ir „Spēle” un moto „Nāc ar mani spēlēties”. „Baltica” kopš 1987. gada notiek kādā no Baltijas valstīm, sadarbojoties valsts un pašvaldību institūcijām, kā arī nevalstiskajām organizācijām. Festivālu organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju, Turaidas muzejrezervātu, Kuldīgas novada pašvaldību, Rīgas domi, Siguldas novada pašvaldību, Talsu novada pašvaldību, Ventspils novada pašvaldību un Ventspils Kultūras centru.