Roja

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) 16. decembrī apstiprināja SIA „Rojas DzKU” jaunus ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus. Tie Rojas un Rudes ciemā stāsies spēkā no nākamā gada 1. februāra.

No 1. februāra Rojas un Rudes ciemā par ūdensapgādes pakalpojumu būs jāmaksā 1,01 EUR/m3 (bez PVN), bet par kanalizācijas pakalpojumu: 1,66 EUR/m3 (bez PVN).

SPRK izvērtēšanai tarifu projektu SIA „Rojas DzKU” iesniedza 19. aprīlī. SPRK, izvērtējot projektu un to veidojošo izmaksu pamatojumu, iegūto papildu informāciju un precizējumus, secināja, ka projekts ir ekonomiski pamatots un aprēķināts, lai segtu uzņēmuma nodrošināto ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksas.

16. decembra SPRK padomes sēdē attālināti piedalījās arī Jānis Podnieks, SIA „Rojas DzKU” pilnvarotais pārstāvis un valdes loceklis, kurš uzturēja lūgumu apstiprināt iesniegtos ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus.

Līdz nākamā gada februārim SIA „Rojas DzKU” ūdenssaimniecības pakalpojumiem piemēro 2014. gadā apstiprināto ūdensapgādes pakalpojumu tarifu 0,65 EUR/m3 (bez PVN) un kanalizācijas pakalpojumu tarifu 1,15 EUR/m3 (bez PVN).

Tarifu izmaiņas skaidrojamas ar izmaksu pieaugumu valstī (minimālā alga, elektroenerģija) un ar SIA „Rojas DzKU” veiktajiem ieguldījumiem. Kopš 2014. gada uzņēmums ir realizējis vairākus ūdenssaimniecības  infrastruktūras sakārtošanas projektus, lai nodrošinātu lietotājus ar kvalitatīvu dzeramo ūdeni, pakalpojumu atbilstību vides prasībām, kā arī paplašinātu centralizēto pakalpojumu pieejamību. Projektu realizācijai  piesaistīti gan Eiropas Savienības Kohēzijas fonda, gan pašvaldības, gan pašu finanšu līdzekļi. 2019. gadā SIA „Rojas DzKU” ir realizējusi Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansēto projektu „Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Rojā, III kārta”, ieguldot 343 000 EUR. Projektā Rojā ierīkotas trīs jaunas kanalizācijas sūkņu stacijas, pārbūvēti esošie kanalizācijas inženiertīkli 1,53 kilometru garumā un ierīkoti jauni kanalizācijas inženiertīkli 1,31 kilometru garumā.

Vizuālu izmaksu veidošanās sadalījumu var apskatīt šeit.

Linda Pavlovska-Dišlere