Roja

Ģerbonis ir katras pilsētas un pagasta identitātes, goda un lepnuma simbols. Pēc administratīvi teritoriālās reformas pagājušā gada jūlijā pagastu ģerboņu jautājums aktualizējās Rojas, Kolkas, Dundagas un Mērsraga pagastā. Tagad šo pagastu ģerboņi ir reģistrēti Ģerboņu reģistrā un izmantojami pašvaldības komunikācijā.

Lai sakārtotu Talsu novadu veidojošo pagastu simboliku pēc administratīvi teritoriālās reformas un būtiski nemainītu vēsturiskos pagastu ģerboņus, Talsu novada pašvaldība Kultūras ministrijai lūdza izskatīt, akceptēt un reģistrēt Rojas pagasta ģerboni (Valsts Heraldikas komisijā apstiprināts 1998. gadā), Kolkas pagasta ģerboni (Valsts Heraldikas komisijā apstiprināts 2000. gadā), Dundagas pagasta ģerboni (Valsts Heraldikas komisijā apstiprināts 1998. gadā), savukārt Mērsraga novada ģerboni (Valsts Heraldikas komisijā apstiprināts 2012. gadā) tika lūgts izskatīt, akceptēt un reģistrēt kā Mērsraga pagasta ģerboni.

Augusta sākumā Latvijas Vēstnesī tika publicēts Kultūras ministrijas paziņojums par Rojas, Kolkas un Mērsraga pagasta ģerboņu reģistrēšanu Ģerboņu reģistrā, savukārt procesa gaitā tika konstatēts, ka Dundagas pagasta ģerbonis tajā bija reģistrēts 2007. gadā un tā pārreģistrācija nebija nepieciešama.

Patlaban tiek precizēts jautājums par šo pagastu karogiem, lai iespēju robežās nemainītu to vizuālo noformējumu, bet ietvertu sasaisti ar reģistrētajiem pagastu ģerboņiem.

Rojas pagasta ģerboņa heraldiskais apraksts: zilā laukā viena pret otru divas lecošas zivis: zelta un sudraba.

Mērsraga pagasta ģerboņa heraldiskais apraksts: dalīts pēdā ar izrobotu griezumu: zils un zelts. Augšējā laukā zelta bāka ar sudraba laternas daļu.

Dundagas pagasta ģerboņa heraldiskais apraksts: sarkanā laukā zelta dziedošs mednis.

Kolkas pagasta ģerboņa heraldiskais apraksts: zilā laukā zelta smaile, tai uzlikts vairodziņš: zaļš, sudrabs, zils valsts karoga krāsu samēros.