Sabiedrības līdzdalība

No 2022. gada 28. novembra līdz 11. decembrim sabiedriskai apspriešanai tiek nodota Talsu novada izglītības nozares attīstības stratēģija 2023.–2028. gadam.

Stratēģija ir pašvaldības līmeņa vidēja termiņa izglītības nozares attīstības plānošanas dokuments, kurā sniegts konspektīvs ieskats esošās situācijas raksturojumā, ilustrēts izglītības nozares attīstības politikas plānošanas konteksts Eiropas, nacionālā un reģionālā līmenī, kā arī noteikti ilgtermiņa (līdz 2040. gadam) stratēģiskie uzstādījumi – vīzija, virsmērķis un attīstības prioritātes, kā arī līdz 2028. gadam īstenojamie rīcības virzieni, uzdevumi un sasniedzamie rezultāti. Papildus tam, stratēģijas ietvaros ir izstrādāts rīcību modelis izglītības iestāžu tīkla attīstībai Talsu novadā.

Šis ir pirmais Talsu novada izglītības nozares attīstības plānošanas dokuments, kurš, ņemot vērā Talsu novada ilgtspējīgas attīstības stratēģiju 2022.–2040. gadam un Talsu novada attīstības programmu 2022.–2028. gadam, izstrādāts pēc 2021. gadā īstenotās administratīvi teritoriālās reformas.

Papildu informāciju par Stratēģiju iespējams iegūt sazinoties ar Talsu novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāju Uldi Katlapu (tālrunis +371 29468902, e-pasts: uldis.katlaps@talsi.lv).

Priekšlikumus iespējams iesniegt:

• Pa pastu (pasta zīmogs līdz 2022. gada 11. decembrim), adresējot Talsu novada pašvaldībai, Kareivju iela 7, Talsi, Talsu nov., LV-3201;
  • Elektroniski parakstītu iesniegumu nosūtot uz e-pastu: pasts@talsi.lv;
  • Klātienē – Talsu novada pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā Kareivju ielā 7, Talsos, Talsu novadā, LV-3201, novada pilsētu un pagastu pārvaldēs.

Pēc sabiedriskās apspriešanas beigām tiks organizētas arī sabiedriskās apspriešanas sapulces, kurās klātienē un attālināti iepazīstinās ar Stratēģiju. Par sapulču vietām un laikiem informēsim atsevišķi.

Talsu novada izglītības nozares attīstības stratēģija 2023.–2028. gadam: