Talsi

30. aprīlī 10.00 aicinām Talsu pilsētas iedzīvotājus piedalīties ābeļziedu stara izveidē Stendes ielā un dendroloģiskā parka sakopšanā! Pirms diviem gadiem Talsu novada pašvaldība ar iedzīvotāju dalību uzsāka ābeļziedu stara izveidi Saules ielā, bet šogad tiks veidots tā noslēdzošais posms, stādījumus izvēršot Stendes ielā.

Ābeļziedu stars Talsos noslēgsies posmā no Stendes ielas rotācijas apļa līdz autostāvvietai Stendes ielā 5, kur tiks stādītas dekoratīvās ābeles un sakuras, bet Sauleskalnā paredzēts papildināt esošo vilkābeļu stādījumu grupu.

Pēc trīs gadu kopīga darba Talsu pilsētā, kur deviņu pakalnu virsotnēs Talsu saulīte rotājas, būs pabeigts ābeļziedu stars, ko paredzēja tematiskais plānojums „Talsu pakalnu loka dzīvināšanas plāns 2019. – 2025. gadam”.

Plānojums paredz Talsu pilsētā attīstīt astoņu staru loku, kur viens no tiem, siltākais un gaišākais, vijas pa Saules un Stendes ielu, un ieguvis Talsu himnā apdziedāto ābeļziedu stara godu. Iepriekšējos gados ābeļziedu stādījumi iekopti Saules ielā un Saules ielas ieplakā.

Ja vēlies kļūt par daļu no ābeļziedu stara, tad tiekamies 30. aprīlī 10.00 pie Stendes ielas rotācijas apļa!

30. aprīlī 10.00 rosība sāksies arī dendroloģiskajā parkā, sakopjot tā apkārtni un talkas noslēgumā izbaudot sātīgu zupu.

Aicinām talseniekus piedalīties gan ābeļzedu stara izveidē, gan dendroloģiskā parka sakopšanā!

Talsu novada pašvaldība ābelīšu stādīšanai nodrošinās nepieciešamo tehnisko aprīkojumu, bet uz dendroloģisko parku aicinām ņemt līdzi savus darba rīkus (grābekļus, darba cimdus).