Talsi
kokletajs-2021-6-1536x1152.jpeg
kokletajs-2021-4-1536x1152.jpeg
kokletajs-2021-3-1536x1152.jpeg

Otrdien, 14. decembrī, ekspluatācijā tika nodoti būvdarbi objektā „Pieminekļa „Koklētājs” apkārtnes un Ķēniņkalna labiekārtošana Talsu pilsētā 1. kārta”, tādējādi šogad augustā uzsāktie darbi ir pabeigti. 2. kārtas būvdarbi tiks atsākti pavasarī, iestājoties atbilstošiem laika apstākļiem, un tos paredzēts pabeigt līdz nākamā gada augustam.

Lai uzlabotu un paplašinātu pašvaldības pakalpojumu klāstu, jau 2018. gadā tika izstrādāts pieminekļa „Koklētājs” un Ķēniņkalna apkārtnes labiekārtošanas projekts. Tā īstenošana paredzēta divās kārtās, atsevišķi sakārtojot pieminekļa „Koklētājs” un Ķēniņkalna teritoriju. Saņemot valsts finansējumu vairāk nekā miljons eiro apmērā, novada iedzīvotājiem un viesiem tiks radīta unikāla un dažādām vecuma grupām saistoša atpūtas, apskates un jauna pasākumu organizēšanas vieta vienā no Talsu deviņiem pakalniem.

1. kārta attiecas uz pieminekļa „Koklētājs” labiekārtošanu. Būvdarbu laikā veikta dažādu labiekārtojuma elementu – soliņu, atkritumu urnu, velostatīvu uzstādīšana, celiņu seguma atjaunošana un apgaismojuma iestrāde tajā, informatīvo stendu izvietošana, kāpņu atjaunošana un margu uzstādīšana.

Savukārt nākamajā etapā plānoti būvdarbi Ķēniņkalna teritorijā, pārbūvējot gājēju celiņus, sakārtojot esošo celiņu segumu, ierīkojot apgaismojumu ar dažādiem inovatīviem risinājumiem, izbūvējot kāpnes, uzstādot vides objektus un labiekārtojuma elementus (dažāda dizaina soliņus, atkritumu urnas, tai skaitā arī suņu ekskrementu urnas, velosipēdu novietnes, norāžu zīmes un informācijas stendus), nodrošinot dabīgās noteces lietusūdens novadīšanas risinājumu izveidi. Tāpat teritorijā tiks uzstādītas labierīcības, nodrošināta videonovērošana un daļā no teritorijas – vides pieejamības nosacījumi.

Kopējās investīciju projekta izmaksas  ir 1 559 231,39 eiro (ar PVN).  Valsts budžeta finansējums 1 105 000 eiro, bet Talsu novada pašvaldības līdzfinansējums ir 454 231,39 eiro apmērā. No 2021. gada Talsu novada budžeta projekta īstenošanā tiks ieguldīti  97 500 eiro, bet no 2022. gada budžeta – 356 731,39 eiro.

1. kārtas būvdarbus par 151 921,59 eiro (bez PVN) veica SIA „Talce” un apakšuzņēmējs SIA „CVS”, bet būvuzraudzību SIA „pro CAD”. Savukārt 2. kārtas darbus par 1 118 749,39 eiro (bez PVN) nodrošinās „ AB Būvniecība”.

Renāte Freiberga