Veselība Drošība
1. jūnijs - Starptautiskā bērnu aizsardzības diena

Katru gadu 1. jūnijā tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena, lai aktualizētu bērnu drošības un labklājības nozīmi sabiedrībā. 

Vasaras brīvlaiku, saulainu laiku un atpūtu dabā gaida ikviens skolēns, tomēr, ja vasaras sezonā netiks ievēroti drošības pasākumi, var tikt gūtas smagas traumas. 

Neapdomīga un pārgalvīga rīcība, kā arī zināšanu trūkums nereti noved pie traģiskiem negadījumiem. No 2013. līdz 2021. gadam Latvijā noslīkuši 89 bērni vecumā līdz 19 gadiem –  visbiežāk bērni slīkst atklātās ūdenstilpēs. Tikpat būtiski ir novērst peldsezonas laikā netīši gūtas traumas. Statistikas dati liecina, ka 2020. gadā 61 cilvēkam diagnosticētas traumas, kas gūtas, atpūšoties pie ūdens vai atrodoties ūdenī. Lēcieni uz galvas ūdenī ir vieni no biežāk sastopamajiem mugurkaula traumu cēloņiem un nereti beidzas ar noslīkšanu vai smagām traumām, kas neatgriezeniski ietekmē cilvēka spēju veikt kustības un pašaprūpi, kā arī dzīves kvalitāti kopumā.

SPKC izstrādātie materiāli par drošību, atpūšoties pie ūdens:

Ne mazāk svarīgi, atpūšoties pie ūdens, ir atcerēties galvenos drošas sauļošanās pamatprincipus:

Veselības ministrijas īstenotās kampaņas Pārvērt pārdrošību par drošību!” ietvaros, vecākiem ir izstrādāti vairāki noderīgi materiāli, kuri pieejami šeit

Turklāt vecāku organizācija Mammamuntetiem.lv sadarbībā ar Veselības ministriju, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Slimību profilakses un kontroles centru, Bērnu klīniskā universitātes slimnīcu u.c. ir izdevusi grāmatu KĀ NOSARGĀT SAVU BĒRNU, ietverot praktiskus padomus par bērnu drošību līdz 6 gadu vecumam, lai palīdzētu vecākiem, vecvecākiem un auklītēm atpazīt un novērst iespējamos riskus, kas var apdraudēt bērnu veselību.


Citi noderīgi SPKC materiāli par bērnu aizsardzības un traumatisma profilakses jautājumiem: 

Atkarību profilakse:

Traumatisma profilakse: