Izglītība

Pieaugušo izglītība ir personu daudzveidīgs izglītošanas process, kas cilvēka mūža garumā nodrošina personības attīstību un konkurētspēju darba tirgū. Talsu novada pašvaldības Izglītības pārvalde 13. februārī Talsos organizē semināru par pieaugušo izglītības nozīmi mūžizglītības kontekstā un tās kvalitatīvu izaugsmi Talsu novadā. Semināra sākums 11.30, paredzēts, ka tas ilgs līdz 15.00. Pieteikšanās atvērta līdz 12. februārim, rakstot uz e-pastu anita.abolina@talsi.lv.

Seminārs notiks Talsu Tautas nama Tornīša zālē, tajā varēs uzzināt par:

• „Pieaugušo izglītība šodien – moderni vai nepieciešamība?” (Agnese Lāce, Kurzemes plānošanas reģiona Izglītības jomas reģionālā koordinatore);
  • „Pieaugušo izglītības attīstības nozīmība novados” (Iluta Krūmiņa, Latvijas Pieaugušo Izglītības Apvienības padomes priekšsēdētāja);
  • Apmācību un mācīšanās pieredzi (ar saviem pieredzes stāstiem dalīsies gan uzņēmumu pārstāvji, gan pieaugušo izglītošanas koordinatori).

Semināra laikā būs iespēja diskutēt, dalīties pieredzē un veidot kopīgu redzējumu par to, kā nodrošināt ilgtspējīgas pieaugušo izglītības sistēmas attīstību un atbalstu ikviena izaugsmei Talsu novadā, kā arī uzdot sev interesējošus jautājumus pieaugušo izglītības jomā. Semināru apmeklēt ir aicināts ikviens interesents, kuram svarīgi ir pieaugušo izglītības jautājumi, kas jau strādā šajā nozarē vai vēlas iesaistīties pieaugušo izglītībā, tostarp uzņēmēji un darba devēji,  kas ir ieinteresēti savu darbinieku kvalifikācijas paaugstināšanā un jaunu darbinieku piesaistīšanā.

Kā jau iepriekš tika informēts, 2022. gada 29. decembra domes sēdē tika apstiprināta Talsu novada Izglītības nozares attīstības stratēģija 2023.–2028. gadam, lai pakāpeniski īstenotu gan kvalitatīvāku izglītības pieejamību, gan izglītības iestāžu tīkla sakārtošanu, kā arī stratēģijas mērķu īstenošanu kopumā, kas veicinātu vispusīgu izglītības nozares attīstību Talsu novadā. Izglītības stratēģija paredz arī pieaugušo iesaistes mūžizglītībā veicināšanu, vienlaikus attīstot atbilstošu pieaugušo izglītības piedāvājumu un tās pieejamību ikvienam iedzīvotājam.

Ar pilnu semināra programmu var iepazīties šeit.

Renāte Freiberga