Novadā

7. februāra rītā tika sasaukta ārkārtas domes sēde ar vienu darba kārtības jautājumu – par domes priekšsēdētāja ievēlēšanu amatā.

Pamatojoties uz Pašvaldības likuma 28. panta (11)  daļu, deputāts Andis Astrātovs rosināja sasaukt Talsu novada domes kārtējo sēdi 13. februārī plkst. 11.00, uzdodot pašvaldības izpilddirektoram Ivaram Haselbaumam sagatavot domes sēdes darba kārtību, iekļaujot tajā lēmumprojektu „Par Talsu novada domes priekšsēdētāja ievēlēšanu amatā”.

Par priekšlikumu balsoja 11 deputāti, bet 7 deputāti – pret. Priekšlikums tika atbalstīts, no kā izriet, ka par domes priekšsēdētāja ievēlēšanu amatā tiks lemts kārtējā domes sēdē, kas notiks 13. februārī 11.00. Sēdē piedalījās 18 deputāti, tajā nepiedalījās Eva Kārkliņa.

Jau informējām, ka 6. februārī tika sasaukta domes ārkārtas sēde, lai skatītu jautājumu par domes priekšsēdētāja ievēlēšanu, tomēr tā nenotika, jo nepiedalījās nepieciešamais deputātu skaits. Savukārt 5. februārī turpinājās domes ārkārtas sēde, kas tika sākta 2. februārī un kur deputāti turpināja izskatīt darba kārtības jautājumu par Talsu novada domes priekšsēdētājas atbrīvošanu no amata. Ar deputātu balsu vairākumu E. Kārkliņa tika atbrīvota no amata, un par atkāpšanos paziņoja viņas vietnieki Lauris Pīlēģis un Aldis Pinkens. Līdz ar 7. februāra sēdes norisi, izbeidzas abu vietnieku pilnvaras.