Talsi

Turpinot ikgadējo tradīciju atzīmēt Pasaules arhitektūras dienu kādā no Latvijas novadiem, šogad Latvijas Arhitektu savienība sadarbībā ar Talsu novada pašvaldību aicina uz pasākumiem Talsu novadā 14. oktobrī.

14. oktobrī Talsu novadā norisināsies Pasaules arhitektūras diena

Galvenā tēma — „Laukumi pilsētās”, kur tiks skatīti dažādu laukumu piemēri un nosirsināsies diskusija par laukumu nozīmi un funkciju mūsdienu pilsētā. Dienas programmā paredzētas gan vērtīgas lekcijas un diskusijas, gan izzinoša pastaiga un objektu apskates. Pasākums ir daļa no Arhitektūras nedēļas programmas.

Sertificētiem arhitektiem par dalību seminārā tiks piešķirti četri kompetences paaugstināšanas kredītpunkti formālās izvēles pasākumu sadaļā.

Dalība pasākumā ir bez maksas. Lai piedalītos, nepieciešama reģistrācija, vietu skaits ierobežots. Reģistrēties iespējams www.latarh.lv.

Dienas programma

• 9.30 Ierašanās Talsu Kultūras centrā, reģistrācija
  • 10.00 Pasākuma atklāšana.

Talsu novada domes priekšsēdētāja Anda Āboliņa un Latvijas Arhitektu savienības padomes priekšsēdētāja Artūra Lapiņa ievadvārdi.

• 10.15 „Talsu pilsētas un pilsētā esošo laukumu attīstība”.

Lektors: Talsu novada būvvaldes vadītājs, Talsu pilsētas arhitekts Emīls Gulbis

• 10.35 „Publiskie laukumi: tradīcijas un transformācijas”.

Lektori: profesore Dr.arch. Sandra Treija, profesors Dr.arch. Uģis Bratuškins

• 11.20 „Piepildīts tukšums”.

Lektore: „ALPS ainavu darbnīca” ainavu arhitekte Indra Ozoliņa

• 12.00 Kopīga pusdienu pauze
  • 13.30 Talsu pilsētas arhitektūras izpētes pastaiga gida pavadībā
  • 15.45 Paneļdiskusija „Laukumu nākotne pilsētās”.

Moderators: Latvijas Arhitektu savienības valdes loceklis, „Urbancomm” valdes priekšsēdētājs Gvido Princis

• 17.00–19.00 Atvērto durvju diena individuālajam apmeklējumam arhitektūras objektos Talsu novadā (Sabiles sinagoga – mākslas, kultūras un tūrisma centrs. Firksu–Pedvāles muiža. Dievturu nams „Dzintari”. Nurmuižas pils ansamblis. Rojas vasaras koncertzāle. Kolkas Lībiešu saieta nams. Kolkas tirgus ēka.)

Plašāka informācija www.latarh.lv.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties: seminari@latarh.lv, 20128097.

Pasaules arhitektūras dienas maršruti