Satiksme Talsi
Dundagas iela Talsos

Piektdien, 20. septembrī tiks slēgta satiksme Dundagas ielā no Anša Lerha-Puškaiša ielas līdz Lielgabalu ielai no plkst. 7.00 līdz 14.00.

Iebraukšana t/c RIMI būs atļauta no Lielgabalu ielas puses.

Šajā laikā plānots zāģēt kokus pie Dundagas ielas 16 daudzdzīvokļu mājas.

Kā jau informēts iepriekš, Dundagas ielas pārbūves rezultātā, izbūvējot veloceliņu, tika bojāta sakņu sistēma bērzu rindai pie daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Dundagas ielā 16, radot bīstamību gan mājas iedzīvotājiem, gan gājējiem un autobraucējiem. Koku eksperts secināja, ka bojājumi kokiem ir nodarīti kritiskajā sakņu aizsardzības zonā, kas būtiski ietekmē koku stabilitāti un drošību – koki var izgāzties. Par bīstamu atzīta visa koku rinda.

Lai gan pirms būvdarbu uzsākšanas Talsu novada pašvaldības Zaļumsaimniecības komisija sniedza rekomendācijas būvprojekta autoram un būvdarbu veicējam par tehnoloģijām, kādas veloceliņa izbūves gaitā nodrošinātu ielas telpā esošo koku un to sakņu aizsardzību, tomēr būvdarbu laikā pašvaldība konstatēja, ka būvdarbu veicējs ieteikumus nav ņēmis vērā un koku sakņu sistēma ir bojāta.

Lai nodrošinātu drošību un mazinātu risku ilgtermiņā, pieņemts lēmums bērzu rindu nozāģēt un to vietā stādīt jaunu koku rindu. Šajā gadījumā plānots stādīt 2,5 metrus augstas liepas, kas ir pilsētvidei draudzīga koku suga, labi pacieš dažādus apstākļus, pielāgojas pilsētas videi un ir viena no gaisa piesārņojuma izturīgākajām koku sugām.  Liepu augšana ir arī ātrāka, kas šajā gadījumā ir būtisks ieguvums tuvējo māju iedzīvotājiem, lai veidotu aizsardzību pret ielas radītajiem trokšņiem un putekļiem. Liepas pilsētvidē ir vieglāk kopjamas, tām ir iespēja veidot formu, kas pilsētvidē ir būtiski, kā arī to zari liela vēja laikā nav tik bīstami, kā, piemēram, bērza.

Procesa laikā tika izvērtēta atbildība par veikto rīcību un pašvaldība uzdevusi būvdarbu veicējam par saviem līdzekļiem veikt esošo bērzu rindu nozāģēšanu, augsnes sagatavošanu un liepu dižstādu stādīšanu, kā arī turpmākos trīs gadus uzraudzīt un kopt jauno koku rindu.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām