Biedrības Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija SOS Ģimeņu atbalsta centrs „AIRI vecākiem” aicina aizbildņus pieteikties aizbildņu mācību programmai.

Mācības sāksies 7. jūlijā, kopā 56 akadēmiskās stundas.

Mācības notiks:

Klātienē, Ventspils ielā 16, Kuldīgā, 7., 8., 21., 22., 28. un 29. jūlijā no plkst. 9.00 līdz 16.00. Attālināti ZOOM platformā 11. un 13. jūlijā no plkst. 17.30 līdz 21.00

Mācības vadīs divas pieredzējušas treneres – Guna Eiermane un Iveta Fībiga.

Aizbildņiem, kuri saņēmuši bāriņtiesas lēmumu par aizbildņa statusa piešķiršanu, ir nodrošināta iespēja apgūt aizbildņu mācību programmu, kas iekļauj lekcijas, praktiskos uzdevumus, pieredzes apzināšanas aktivitātes, gadījumu analīzi, refleksijas, lomu spēles, asociatīvās aktivitātes, videomateriālu vai mācību filmu demonstrēšanu, grupu diskusijas, darbs grupās, darbs pāros. Katrs mācību dalībnieks saņems praktisku un viegli lietojamu rokasgrāmatu.

Nodarbības notiks kombinēti – klātienē un attālināti platformā ZOOM, ar uzsvaru uz klātienes nodarbībām. Mācības attālinātā formā pieļaujamas 30% no kopējās apgūstamās aizbildņu mācību programmas.

Mācību programmas mērķis ir sniegt aizbildņiem padziļinātu izpratni par aizbildnībā esošo bērnu vajadzībām, un uz bērna vajadzībām vērstu aprūpes nodrošināšanu, kā arī veicināt to, ka aizbildņi sekmīgāk spēj realizēt bērna tiesību un interešu pārstāvību laika periodā, kamēr bērns atrodas ārpusģimenes aprūpē, kā arī sniegt atbalstu aizbildņiem ārpusģimenes aprūpē esošā bērna sagatavošanai patstāvīgai dzīvei pēc pilngadības sasniegšanas.

Apliecību par mācību programmas apguvi saņem aizbildnis, kurš ieguvis pozitīvu novērtējumu un piedalījies 90% no nodarbībām.

Pieteikšanās, aizpildot anketu SOS bērnu ciematu mājaslapā.

Pieteikšanās iespējama arī pa e-pastu vai telefonu: e-pasts: airivecakiem@sosbca.lv; tālr. 27774407.

Par aizbildņu mācību programmu

Mācību programma saskaņota ar VBTAI un tā ietver tēmas par: bērna attīstības vajadzību apmierināšanu un kavētas attīstības novēršanu; bērnam nozīmīgu emocionālu saikņu ietekmi un atbalstīšanu; drošu un atbalstošu mūžilgu attiecību veidošanu; bērna pozitīvas pašapziņas veidošanu; bērnu tiesību aizsardzības sistēma un aizbildnības tiesiskie aspekti; kā aizbildnim palīdzēt sev, lai palīdzētu bērnam.