Sabiedrības līdzdalība
Būvniecības nodevas – izsaki viedokli

Saistošie noteikumu izdošanas mērķis ir grozīt Talsu novada domes 2023. gada 30. marta saistošos noteikumus Nr. 7 Talsu novada pašvaldības nolikums” (turpmāk – Saistošie noteikumi Nr. 7), nosakot jaunas teritoriālā iedalījuma vienību apvienības:

• Ģibuļu apvienība, kurā ietilpst Ģibuļu un Valdgales pagasti;
  • Laucienes apvienība, kurā ietilpst Balgales, Ķūļciema, Laucienes un Mērsraga pagasti;
  • Rojas apvienība, kurā ietilpst Kolkas un Rojas pagasti;
  • Sabiles un Stendes apvienība, kurā ietilpst Sabiles un Stendes pilsētas un Abavas, Lībagu, Strazdes un Virbu pagasti;
  • Valdemārpils apvienība, kurā ietilpst Valdemārpils pilsēta un Ārlavas, Īves, Laidzes, Lubes un Vandzenes pagasti.

Saistošie noteikumi precizē to pielikuma 1. punktu, kurā tiek noteikts, ka minētajās teritoriālā iedalījuma vienību apvienībās tiek izveidotas pārvaldes saskaņā ar Pašvaldību likuma 23. panta pirmo daļu, kā arī precizētas pašvaldības dibinātās izglītības iestādes.

Papildus tiek grozīts Saistošo noteikumu Nr. 7 izdošanas tiesiskais pamatojums un atbilstoši Pašvaldību likuma 20. panta otrā daļai noteikumi papildināti ar 22.1 punktu, kas nosaka Talsu novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldības) iestādes Centrālā pārvalde” (turpmāk – Centrālā pārvalde) pamata funkcijas.

Sabiedrības viedokļa noskaidrošanai tiek publicēts saistošo noteikumu projekts „„Grozījumi Talsu novada domes 2023. gada 30. marta saistošajos noteikumos Nr. 7 „Talsu novada pašvaldības nolikums””. Aicinām viedokli sniegt divu nedēļu laikā (līdz 2024. gada 31. maijam), nosūtot to uz e-pasta adresi pasts@talsi.lv vai vēstulē uz adresi Kareivju iela 7, Talsi, LV-3201. Vēstules tēmā lūdzam norādīt „Pagasta pārvalžu apvienību izveide”.