19. maijā Talsu novada pašvaldībā darba vizītē viesojās iekšlietu ministrs Māris Kučinskis. Tās laikā Talsu novada domes priekšsēdētāja Eva Kārliņa, Talsu novada domes pārstāvji, Valsts policijas Ziemeļkurzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Ansis Zanders un Talsu novada pašvaldības policijas priekšnieks Māris Grīnvalds ar ministru pārrunāja aktuālos jautājumus par ugunsdzēsēju posteņiem, pašvaldības ugunsdzēsēju formējumiem un potenciālajām sadarbības iespējām starp pašvaldības un Valsts policiju.
Darba vizītes sākumā tika runāts par Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Sabiles posteņa nākotni, izklāstīta tā šī brīža situācija un nepieciešamība pēc posteņa saglabāšanas. Domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa iepazīstināja arī šī brīža VUGD resursiem Talsu novadā un aktualitātēm citos Talsu novada VUGD posteņos. Meklējot labāko risinājumu, iekšlietu ministrs izteica iespēju, ka, negaidot nākamā gada budžeta pieņemšanu, varētu veidot atsevišķu pilotprojektu Sabiles VUGD posteņa funkciju veikšanai un nodrošināšanai. Tāpat tika apspriesta nepieciešamība pēc jauniem VUGD transportlīdzekļiem, Valsts un pašvaldības ugunsdzēsības dienestu atbalsta mehānismu.
Jau vēstījām, ka 26. janvāra domes sēdē deputātu vairākums atbalstīja lēmumprojektu, kas aicināja valdību izstrādāt plānu noturīga finansējuma nodrošinājumam VUGD budžetā, tostarp Sabiles VUGD postenim, lai nodrošinātu nepārtrauktu darbu un gatavību dažādām krīzes situācijām, glābjot cilvēku dzīvības un materiālās vērtības.
Eva Kārkliņa akcentēja vēlmi veicināt sadarbību starp Valsts un pašvaldības policiju, iepazīstināja ar pašvaldības plāniem par jaunu telpu izveidi Talsu novada pašvaldības policijai, kas turpmāk ģeogrāfiski vairs neatrastos vecpilsētā. Šobrīd ir apzināta potenciālā ēka, un pašvaldība ir gatava sludināt iepirkuma konkursu šīs ēkas rekonstrukcijai un pielāgošanai policijas vajadzībām. Talsu novada pašvaldības policijas priekšnieks Māris Grīnvalds uzsvēra: „Ar Valsts policiju mums ir laba sadarbība. Nākotnē pašvaldības policija vēlētos tāda veida pārvaldību, kurā mēs redzam gan kur atrodas Valsts policijas ekipāžas, gan viņi redz pašvaldības policijas. Piemēram, ja ir noticis kāds sadzīves konflikts Mērsragā un Valsts policijai tur ir dislokācijas vieta, mēs piesakām izsaukumu. Cilvēkam galvenais ir reaģēšanas laiks.” Tāpat M. Grīnvalds uzsvēra plašās pašvaldības policijas videonovērošanas iespējas un to, ka ir iespēja redzēt izdarītos pārkāpumus vairākās vietās novadā.
M. Kučinskis interesējās par Valsts policijas darbu kopš Valsts policijas strukturālajām reformām Kurzemes reģiona pārvaldē. Talsu novada pašvaldība jau informēja, ka līdz 1. februārim Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes paspārnē atradās pieci iecirkņi, bet šobrīd tie turpina darbu divos. Ziemeļkurzemes iecirknis apvieno līdzšinējos Ventspils, Kuldīgas un Talsu iecirkņus, bet Dienvidkurzemes iecirknī iekļausies līdzšinējie Liepājas un Saldus iecirkņi. Valsts policijas Ziemeļkurzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Ansis Zanders stāstīja, ka aktīvi noris Valsts un pašvaldības policijas sadarbība, taču būtu nepieciešama kopīga dislokāciju plānošana, prevencija un patrulēšana. Diskusijas laikā tika spriests par tehnoloģisko nodrošinājumu, kopīgu sadarbību starp Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes policijas iecirkņiem un policijas kadru izmaiņām pēc strukturālās reformas.