Novadā

31. augustā Talsu novada pašvaldības pārstāvji darba vizītē apmeklēja Prieņu rajona pašvaldību Lietuvā. Vizītes laikā Prieņu rajona pašvaldības vadība iepazīstināja Talsu novada un Parčevas apriņķa (Polija) delegācijas ar plānotajiem attīstības projektiem un sasniegumiem sadarbībā ar vietējiem uzņēmējiem. Talsu novadu šajā vizītē pārstāvēja Talsu novada pašvaldības izpilddirektors Agris Rozenfelds un Talsu Kultūras centra direktore Elza Rozentāle.

Oficiālās pieņemšanas laikā Prieņu rajona pašvaldības vadība kopīgi diskutēja ar Talsu un Parčevas delegācijām – tika apspriesti vairāki būtiski jautājumi, tostarp uzņēmēju iesaistīšana pašvaldības darbībā, kultūras un tūrisma tendences, infrastruktūras attīstība, energoefektivitātes pasākumi un citi pilsētu un lauku teritoriju izaugsmi veicinoši aspekti. ​

Kā stāsta A. Rozenfelds: Prieņu rajona pašvaldība ļoti aktīvi sadarbojās ar blakus esošajām pašvaldībām un realizē kopīgus projektus, no kā labumu gūst abu pašvaldību iedzīvotāji, kā piemēram Nemunas upes krasta labiekārtošana, promenādes izbūve, atpūtas vietu ierīkošana. Tāpat Prieņu rajona pašvaldība aktīvi sadarbojas ar vietējiem uzņēmējiem. Pieņemšanas laikā tika prezentēti vairāki pašvaldības objekti, kas no degradētām ēkām ir pārtapuši par moderniem biznesa centriem vai mākslas objektiem. Šāda pieredzes apmaiņa sniedz jaunas zināšanas un idejas, kā, sadarbojoties ar vietējiem iedzīvotājiem, kaimiņu pašvaldībām un uzņēmējiem, var attīstīt savu pašvaldību.

Latvijas un Polijas delegācijas pēc oficiālās pieņemšanas apmeklēja dažādas kultūrvietas un apskates objektus, kā arī piedalījās Uguns un maizes festivāla” norisēs. Šī pieredze bija vērtīga, lai paraudzītos uz veiksmīgu pašvaldības darbu un to, kā pašvaldība lieliski sadarbojoties ar uzņēmējiem, tādējādi īstenojot labu kultūras tūrismu. Prieņu rajona pašvaldība veido pievilcīgu apkārtējo vidi ne tikai iedzīvotājiem, bet arī tūristiem, vizītes iespaidos dalās E. Rozentāle.

Vizītes izmaksas sedza Prieņu rajona pašvaldība, Talsu novada pašvaldībai sedzot transporta izdevumus.