Sports
Talsu novada Sporta spēles vasaras posms

19. augustā pie Talsu 2. vidusskolas norisinājās iecienītais un jau par tradīciju kļuvušais Talsu novada Sporta spēļu vasaras posms, kas pulcēja ap 440 dalībnieku no Talsu novada pilsētām un pagastiem. Medaļas tika sadalītas gan individuāli, ņemot vērā katru disciplīnu rezultātus atsevišķi, gan komandu kopvērtējumā.

Ar mērķi apvienot novada aktīvos iedzīvotājus sportiskām aktivitātēm, katru gadu Talsu novada pašvaldības Kultūras un sporta attīstības nodaļa sadarbībā ar pašvaldības struktūrvienībām, sporta organizācijām, biedrībām, klubiem un individuāliem sporta entuziastiem novadā, organizē Talsu novada sporta spēles divas reizes gadā – vasarā un ziemā.

Sacensību atklāšanā uzrunu un motivējošus vārdus sportistiem teica Talsu novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa un Kultūras un sporta attīstības nodaļas vadītāja Egita Murauska.

Talsu novada Sporta spēles vasaras posms

Sportisti sporta spēlēs mērojās spēkiem daudzveidīgās sacensību disciplīnās, kas paredzētas dažādiem sagatavotības līmeņiem, jo pasākuma organizatori bija padomājuši par to, lai spēkus var izmēģināt kā komandu, tā arī individuālajās cīņās un teju jebkurš var atrast sev piemērotāko aktivitāti. Arī šogad, tāpat kā citus gadus, daudzi uz sporta spēlēm ieradās kopā ar mazākajiem ģimenes locekļiem, jo ierasts, ka sporta spēļu programmā tiek iekļauta arī ģimenes stafetes disciplīna. Visas dienas garumā bērniem bija pieejama arī piepūšamā atrakcija.

Sporta spēļu formula palika nemainīga arī šogad, iekļaujot sacensību programmā 13 sporta veidu disciplīnas – futbolu, volejbolu (sieviešu un vīriešu grupas), basketbolu (sieviešu un vīriešu grupas), novusu, disku golfu, petanku, šautriņu mešanu, 6 x 60 metru stafeti, 6 x tāllēkšanas no vietas stafeti, spēka stafeti un makšķerēšanu.

Komandas sastāvu veido vietējie iedzīvotāji, kas pārstāv savu pilsētu vai pagastu. Šogad spēlēs piedalījās iedzīvotāju komandas no Balgales, Dundagas, Ģibuļiem, Kolkas, Laidzes, Laucienes, Lībagiem, Mērsraga, Rojas, Sabiles, Stendes, Talsiem un Virbiem.

Šogad Talsu novada Sporta spēļu kopvērtējumā uz goda pjedestāla 3. vietā kāpa Ģibuļu pagasta komanda, 2. vietā Laucienes pagasta komanda, bet 1. vietas titulu ieguva Mērsraga pagasta komanda, kura sacensībās piedalījās ar lielāko dalībnieku skaitu – 55 dalībnieki. Pilnīgus sacensību rezultātus un sacensību augstvērtīgākos rezultātus individuālajā konkurencē iespējams apskatīt šeit:

Talsu novada pašvaldības Kultūras un sporta attīstības nodaļas sporta daļas vadītājs Aivars Pekmans saka lielu paldies pagastu sporta organizatoriem un dalībniekiem par atsaucību un nezūdošo sacensību garu!

„Paldies organizatoru un tiesnešu komandai, kas nodrošināja raitu un kvalitatīvu sacensību norisi! Paldies sacensību  tiesnesim Valdim Kalderauskim, „runas vīram” Edgaram Zīvertam, biedrībām „Sporta klubs Talsi”, „Talsu Spēka Atlēti”, „Basketbola klubs Talsi” un „Talsu futbols”! Personīgi paldies Aivaram Lakstīgalam, Marekam Bidzānam, Laurim Karlušam, Jurim Bleiderim, Madarai Kārlsbergai, Diānai Šņepstei, kā arī AS „Talsu autotransports” un SIA „Talsu namsaimnieks” atsaucīgajiem darbiniekiem.!” pateicās A. Pekmans.