Sports
Zig zag

Pēc vairāku mēnešu garumā aizvadītām 15 kārtām noslēdzies vietējā orientēšanās kluba organizētais sacensību seriālsZig-Zag 2023”. 20. novembrī, sezonas noslēgumā dalījās ar piedzīvoto un posmu kopvērtējuma līderi tika arī apbalvoti ar kausiem un balvām.

Orientēšanās seriāls ir sezonālas treniņsacensības, kas no aprīļa līdz oktobrim norisinās darba dienu vakaros Talsu apkārtnē un tajās startē gan pieredzējuši sportisti, gan amatieri, gan arī bērni, jo dalībniekiem pieejamas savai sagatavotībai un prasmēm atbilstošas dažādas garuma un sarežģītības distances.

Kā stāsta orientēšanās kluba „Ziemeļkurzeme” vadītājs Aigars Vārna, šajā sezonā četri posmi tika rīkoti kopā ar kaimiņiem – Kuldīgas tūrisma un orientēšanās klubu „Takas”. Šī sporta pasākuma mērķis ir popularizēt orientēšanās sportu, veselīgu dzīvesveidu un radīt iespēju pavadīt kvalitatīvu laiku pie dabas ģimenēm ar bērniem, kā arī dot iespēju iepazīt orientēšanās sportu iesācējiem un uzlabot orientēšanās prasmes pieredzējušiem sportistiem.

Kopumā šajā sezonā trasēs devušies 161 orientēšanās entuziasts, bet starti tika reģistrēti 447.

Vērtējot 15. sacensību kārtas, kopvērtējumā elites grupā uzvaras laurus dāmu konkurencē plūca Inese Vārna, aiz sevis atstājot Alvitu Mirecku un Odetu Turku, savukārt vīriešu vidū triumfēja Andris Šņoriņš, otrajā vietā – Andris Mireckis, bet trešajā – Jānis Brauns. Lieliskus rezultātus S-13 vecuma grupā nodemonstrēja Everita Vārna; S-18 vecuma grupā Kate Balode un Luīze Bertholde, par S-40 vecuma grupas uzvarētājām kļuva Lolita Lipska-Meijere, Dace Skrastiņa un Līga Irbe. Savukārt sezonas ātrākie V-50 grupā ir Guntars Sils, Viesturs Meijers  un Imants Čaklis.

Seriālu organizē orientēšanās klubs „Ziemeļkurzeme” sadarbībā ar Kuldīgas tūrisma un orientēšanās klubu „Taka”, Kandavas novada Sporta pārvaldi un Latvijas Orientēšanās federāciju ar Talsu novada pašvaldības finansiālu atbalstu. Līdztekus orientēšanās klubs „Ziemeļkurzeme” rīko arī Ventspils orientēšanas seriālu „Azimuts” Ventspils apkārtnē.