Sports

Šogad vietējā orientēšanās kuba „Ziemeļkurzeme” organizētais sacensību seriāls „Zig-Zag 2022”, kas tiek organizēts jau kopš 1987. gada, noritēja Talsu apkārtnē no aprīļa līdz oktobrim. 19. novembrī, sezonas noslēgumā, Kamparkalna brīvdienu mājā „Dziļlejas” dalībnieki, mielojoties ar svētku kliņģeri, dalījās ar piedzīvoto un posmu kopvērtējuma līderi tika arī apbalvoti ar kausiem un balvām.

Orientēšanās seriāls ir sezonālas treniņsacensības, kuras regulāri norisinās darbdienu vakaros un tajās startē gan pieredzējuši sportisti, gan amatieri, gan arī bērni, jo dalībniekiem pieejamas savai sagatavotībai un prasmēm atbilstošas dažādas garuma un sarežģītības distances.

Kā stāsta orientēšanās kluba „Ziemeļkurzeme” vadītājs Aigars Vārna, šī sporta pasākuma mērķis ir popularizēt orientēšanās sportu, veselīgu dzīvesveidu un radīt iespēju pavadīt kvalitatīvu laiku pie dabas ģimenēm ar bērniem, kā arī dot iespēju iepazīt orientēšanās sportu iesācējiem un uzlabot orientēšanās prasmes pieredzējušiem sportistiem.

Sacensību rīkotāju pārstāvis A.Vārna klāstīja, ka kopumā šajā sezonā trasēs devušies 157 orientēšanās entuziasti, bet starti tika reģistrēti 504. Šajā kārtā organizatoriem bija prieks redzēt arī bērnus un jauniešus, kuri nebaidījās un ņēma rokās karti un skrēja dabā meklēt kontroles punktus.

Vērtējot 14. sacensību kārtas, kopvērtējumā elites grupā uzvaras laurus dāmu konkurencē plūca Inese Vārna, aiz sevis atstājot Odetu Turku un Alvitu Mirecku, savukārt vīriešu vidū triumfēja Andris Mireckis, otrajā vietā – Andris Šņoriņš, bet trešajā – Māris Ivanāns.

Lieliskus rezultātus S-13 vecuma grupā nodemonstrēja Kate Balode un Everita Vārna; par S-40 vecuma grupas uzvarētājām kļuva Lolita Lipska-Meijere un Sandra Zvirgzdiņa. Savukārt sezonas ātrākais jaunāko zēnu grupā V-13 ir Dāvis Kačoreks; V-50 grupā – Guntars Sils, Imants Čaklis un Viesturs Meijers, bet VB grupā – Jānis Gūtmanis un Juris Kačoreks.

Seriālu organizē orientēšanās klubs „Ziemeļkurzeme” sadarbībā ar TOK „Taka”, Kandavas novada Sporta pārvaldi un Latvijas Orientēšanās federāciju ar Talsu novada pašvaldības finansiālu atbalstu.

Renāte Freiberga