Sports
auto

16. jūlijā Talsu sporta halles stadionā notika Talsu novada sporta spēļu vasaras posms. Sporta spēlēs piedalījās 13 Talsu novada pārvalžu komandas, kas noskaidroja 2022. gada Talsu novada pašvaldības sporta spēļu uzvarētāju kopvērtējumā.

Ziemā notika ziemas posms, kur pārvalžu komandas noskaidroja uzvarētājus telpu futbolā, galda tenisā, novusā un zolītē. Pēc sporta spēļu vasaras posma aizvadīšanas tiek apkopoti abu posmu rezultāti visos 19 sporta veidos un ieskaiti kopvērtējumam deva 14 labākie rezultāti, atskaitot 5 sporta veidu rezultātus, kuries rezultāti ir vissliktākie. Tas nozīmēja, ka uzvarētājs nebija zināms līdz pat pašai Lielajai noslēguma stafetei.

Sporta spēles iesākās ar sporta organizatoru sapulci, jo tika izrunātas nianses par sporta spēļu norisi.

Sacensības atklāja dalībnieku gājiens, kur priekšgalā soļoja 2021. gada Talsu novada sporta spēļu uzvarētāja Mērsraga pārvaldes sportisti ar sporta organizatoru Ivaru Indruškēvicu karognesēja lomā.

Sacensības atklāja Talsu novada domes priekšsēdētājas vietnieks izglītības, sociālajos un veselības jautājumos Dainis Karols un Sporta komisijas priekšsēdētājs Almants Kalniņš.

Sacensības iesākās saulainos laika apstākļos, bet ap pulksten vieniem viss apgriezās kājām gaisā, spītējot lietum un krusai, sacensības ārā turpināja tikai futbolisti. Sacensības basketbolā, volejbolā un stafetēs tika pārceltas uz Sporta halli. Laika apstākļiem atkal kļūstot piemērotiem citiem sporta veidiem, tie atgriezās stadionā. Skatītājiem interesanta bija spēka stafete, kur trīs dalībniekiem katram jāpaceļ dažādi smagumi un nobeigumā visiem kopā jāveic auto stumšana.

Futbolā finālā sacentās Ģibuļu un Stendes pārvalžu komandas, kur pārāki izrādījās ģibuļnieki. Sporta spēļu apbalvošanu atkal pārsteidza lietus un tā tika aizvadīta iekštelpās.

Rezultāti pa sporta veidiem

Lielajā noslēguma stafetē

• 1. vietā Lībagi,
  • 3. vietā Ģibuļi.

Kopvērtējumā par 2022. gada Talsu novada sporta spēļu uzvarētājiem  otro gadu pēc kārtas kļuva Mērsraga pārvaldes sportisti, 2. vietā – Ģibuļi, 3. vietā – Lauciene, 4. vietā – Lībagi, 5. vietā – Balgale, 6. vietā – Roja, 7. vietā – Talsi, 8. vietā – Stende, 9. vietā – Sabile, 10. vietā – Virbi, 11. vietā – Laidze, 12. vietā – Vandzene, 13. vietā – Kolka, 14. vietā – Dundaga, 15. vietā – Ķūļciems.

Paldies visiem sportistiem, organizatoriem un tiesnešiem par piedalīšanos un ieguldīto darbu sporta spēļu norisē! Uz tikšanos 2023. gadā!

Andris Krišjānis,
Kultūras un sporta attīstības nodaļas
speciālists sporta jautājumos