Novadā

Talsu novada pašvaldība bija izsludinājusi atklātus konkursus uz Talsu pilsētas, Ģibuļu, Rojas un Dundagas pagasta pārvalžu vadītāju amata vietām. 31. martā Talsu novada domes deputāti uzklausīja pieteikušos kandidātus un balsoja par piemērotāko pretendentu apstiprināšanu amatā.

Sākotnēji visus pieteikušos pretendentus pilsētas un pagastu pārvalžu vakancēm vērtēja ar Talsu novada pašvaldības izpilddirektores Ievas Krēķes rīkojumu izveidota vērtēšanas komisija, kas pēc vērtēšanas kritērijiem noteica amatiem atbilstošākos pretendentus.

31. marta Talsu novada domes sēdē deputāti klātienē uzklausīja visus pretendentus, kuri atbilda konkursu nolikumu prasībām, pirms tam iepazīstoties arī ar kandidātu iesniegtajiem dokumentiem.

Uz Rojas pagasta pārvaldes vadītāja amatu bija izvirzīti divi kandidāti, uz Dundagas pagasta pārvaldi – arī divi, uz Ģibuļu pagasta pārvaldes vadītāja amatu virzīts tika viens kandidāts, bet viens kandidāts bija pieteicies uz visiem četriem pārvalžu vadītāju amatiem, aicinot Talsu novada domi vērtēt, kurai teritorijai kandidatūra būtu atbilstošākā.

Talsu novada domes deputāti sēdē neapstiprināja Talsu pilsētas pārvaldes vadītāju.

Rojas pagasta pārvaldes vadītāja amatā tika apstiprināta Santa Krūmiņa. S. Krūmiņa līdz šim 27 gadus strādājusi pedagoģijā, bet vēlme nemitīgi attīstīties un pilnveidoties bijusi par motivāciju pieteikties Rojas pagasta pārvaldes vadītājas amatam, saskatot šīs teritorijas attīstības perspektīvas.

Iepazīšanās ar pārvaldes struktūrvienību vadītājiem, teritorijas izpēte: šīs ir pamata lietas, ar ko S. Krūmiņa sāks pienākumu izpildi.

„Rojas pagastā saskatu attīstības perspektīvas, sakārtojot infrastruktūru, ierīkojot dažādus sporta laukumus, attīstot jauniešu centrus un izveidojot pensionāru klubiņu, piemēram. Esmu gatava dinamiskam un mērķtiecīgam darbam, uzskatu, ka Rojā varam attīstīt tūrisma jomu ne tikai vasarā, bet arī citos gadalaikos,” sacīja S. Krūmiņa, uzsverot sadarbības, veselīga un aktīva dzīvesveida veicināšanu, infrastruktūras sakārtošanu. S. Krūmiņa pārvaldes vadītājas pienākumus sāks pildīt 19. aprīlī.

Par Dundagas pagasta pārvaldes vadītāju Talsu novada domes deputāti apstiprināja līdzšinējo amata pienākumu izpildītāju Andri Kojro. A. Kojro ir ilgstoša darba pieredze pašvaldībā, tieši Dundagas pagastā. Viņš pildījis gan izpilddirektora, gan saimnieciskā dienesta vadītāju. A. Kojro par vienu no svarīgākajiem darbiem pagastā uzskata apkures sistēmas sakārtošanu, kā arī citus saimnieciskos jautājumus, kas ir iedzīvotājiem būtiski. A. Kojro darba pienākumus sāks pildīt 1. aprīlī.

Talsu novada domes deputāti Ģibuļu pagasta pārvaldes vadītāja amatā apstiprināja Baibu Baroni-Vanagu. B. Barone-Vanaga šobrīd ir Agroresursu un ekonomikas institūta Stendes pētniecības centra vadītāja. Sākot darbu, viņa uzsvēra, svarīgi ir apzināt esošos un trūkstošos resursus, bet pamata prioritāte ir iedzīvotāji un viņu dzīves kvalitātes uzlabošana.

„Ģibuļu pagasts ir viens no lielākajiem pagastiem, tāpēc ir jāņem vērā ne tikai ciemu iedzīvotāju vajadzības, bet arī jānodrošina kvalitatīvi pakalpojumi pagasta attālākajās teritorijās. Uzskatu, ka ir jāpilnveido sociālās saites, jāsaglabā kultūrvēsturiskās tradīcijas, jākomunicē ar esošajiem un potenciālajiem uzņēmējiem, jānodrošina nekustamo īpašumu racionāla izmantošana un ceļu tīkla uzturēšana,” teica B. Barone-Vanaga, kura amata pienākumus sāks pildīt 2. maijā.