Roja
Rojas skeitparks

Šogad aprīlis Rojā iesācies ar labām un ilgi gaidītām pārmaiņām – esošais skeitparks Rojā ir atjaunots un nodots ekspluatācijā, Talsu novada pašvaldībai īstenojot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) līdzfinansēto projektu „Skeitparka modernizācija un paplašināšana ar jaunu konstrukciju uzstādīšanu Rojas stadiona teritorijā”. Jaunās skeitparka konstrukcijas ir piemērotas skeitbordistiem, velobraucējiem, skrejriteņu un skrituļslidu cienītājiem.

Jau ziņots, ka projekta „Skeitparka modernizācija un paplašināšana ar jaunu konstrukciju uzstādīšanu Rojas stadiona teritorijā” īstenošanu Talsu novada pašvaldība uzsāka jau 2022. gada rudens izskaņā. Projekta mērķis – izveidot mūsdienīgu skeitparku, lai veicinātu jauniešu brīvā laika jēgpilnu pavadīšanu un iedzīvotāju aktīvās atpūtas iespējas, veicinot ekstrēmā sporta veidu (BMX, MTB, skeitborda, skrituļslidošanas) attīstību Rojas pagastā.

No 5. aprīļa sabiedrībai ir pieejams modernizētais un pilnveidotais Rojas skeitparks, kas ir  ērti un droši izmantojams Rojas un citu apkaimju iedzīvotājiem.

Projekta ietvaros uzstādītas 11 dažādas jaunas mobilas iekārtas, kuras var ātri un viegli pārvietot, piemēram, noņemt uz ziemas sezonu, tādējādi laukumu padarot piemērotu arī hokeja spēlēm un slidošanai.

Rojas skeitparks

Projekta ietvaros ir izbūvēti skeitparka konstrukciju pamati un uzstādītas sertificētas skeitparka konstrukcijas. Saskaņā ar iepirkuma procedūras rezultātiem skeitparka laukuma izbūves darbus veica SIA „City playgrounds”, kas arī izstrādāja skeitparka elementu skices. Rojas skeitparka infrastruktūras un aprīkojuma modernizācija veikta  par kopējo summu 39 986, 71 eiro (ieskaitot PVN), kur 90% no attiecināmajām izmaksām ir ELFLA finansējums un 10% pašvaldības.

Talsu novada pašvaldība aicina ik vienu skeitparka apmeklētāju būt atbildīgam un izturēties saudzīgi pret uzlaboto infrastruktūru. Izmantojot skeitparka elementus aktīvai atpūtai, jāizmanto ķiveres un roku/kāju aizsargi. Par pirmsskolas vecuma bērnu atrašanos un drošību skeitparkā atbild viņu vecāki vai likumiskie pārstāvji.