Novadā

Talsu novada pašvaldība 27. jūlijā izbeigusi darba tiesiskās attiecības ar pašvaldības izpilddirektora vietnieci administratīvajos un finanšu jautājumos Evitu Veidi un  vietnieku attīstības plānošanas un nekustamā īpašuma jautājumos Arvi Lagzdiņu. Savukārt pašvaldības izpilddirektore Ieva Krēķe, pirms tam informējot pašvaldības darbiniekus par pret sevi vērstu iespējamu politisko spiedienu, patlaban atrodas attaisnotā prombūtnē. Lai nodrošinātu pašvaldības darba nepārtrauktību, Talsu novada dome atbalstīja lēmumu par izpilddirektora pienākuma izpildītāju uz I. Krēķes attaisnotas prombūtnes laiku iecelt Daci Zeļģi, Talsu novada Sociālā dienesta vadītāju. Savukārt par vietnieka attīstības plānošanas un nekustamā īpašuma jautājumos pienākumu izpildītāju tika apstiprināta Ligita Šnore, Talsu novada pašvaldības Attīstības plānošanas nodaļas Plānošanas daļas teritorijas plānotāja un iepirkumu komisijas priekšsēdētāja.

28. jūlija Talsu novada domes sēdē bija iekļauti vairāki jautājumi, kas attiecas uz pašvaldības vadību. Domes sēdes darba kārtība paredzēja izskatīt jautājumus par vienošanās piedāvājumu Talsu novada pašvaldības izpilddirektoram, par Talsu novada pašvaldības izpilddirektora vietnieka attīstības plānošanas un nekustamā īpašuma jautājumos atbrīvošanu no amata, par Talsu novada pašvaldības izpilddirektora vietnieka administratīvajos un finanšu jautājumos atbrīvošanu no amata, par Talsu novada pašvaldības izpilddirektora pienākumu izpildītāja iecelšanu, par Talsu novada pašvaldības izpilddirektora vietnieka attīstības plānošanas un nekustamā īpašuma jautājumos pienākumu izpildītāja iecelšanu.

Tā kā domes sēdes darba kārtības jautājumu izskatīšana ieilga un līdz 19.00 vēl nebija izskatīti jautājumi par pašvaldības vadību, tad Talsu novada domes deputāti vienojās pirms sēdes pārtraukšanas izskatīt jautājumus par izpilddirektora pienākumu izpildītāja iecelšanu, par Talsu novada pašvaldības izpilddirektora vietnieka attīstības plānošanas un nekustamā īpašuma jautājumos atbrīvošanu no amata un par šī vietnieka pienākumu izpildītāja iecelšanu amatā.

Talsu novada domes priekšsēdētāja Sandra Pētersone informēja, ka Dace Zeļģe jau iepriekš uz laiku ir pildījusi izpilddirektora pienākumus, labi orientējas pašvaldības darbā un veiksmīgi vada kolektīvu. Ar D. Zeļģi pārrunāta iespēja uzņemties šo pienākumu veikšanu un gūta pārliecība, ka Sociālā dienesta darba organizācija uz laiku var tikt pārstrukturizēta, neapdraudot dienesta darba kvalitāti.

Savukārt par pašvaldības izpilddirektora vietnieka attīstības plānošanas un nekustamā īpašuma jautājumos pienākumu izpildītāju, pirms tam pieņemot lēmumu par A. Lagzdiņa atbrīvošanu no amata, tika apstiprināta Ligita Šnore, Talsu novada pašvaldības Attīstības plānošanas nodaļas Plānošanas daļas teritorijas plānotāja un iepirkumu komisijas priekšsēdētāja.

Atlikušos darba kārtības jautājumus – par Talsu novada pašvaldības izpilddirektora vietnieka administratīvajos un finanšu jautājumos atbrīvošanu no amata, par vienošanās piedāvājumu Talsu novada pašvaldības izpilddirektoram, par domes priekšsēdētāja un izpilddirektora ziņojumiem – Talsu novada domes deputāti plāno izskatīt 4. augustā.