Uzņēmējdarbība

Jau pērnā gada oktobrī Talsu novada dome atbalstīja tautsaimniecības komitejas ierosinājumu, izveidot uzņēmējdarbības atbalsta komisiju. Tās galvenais mērķis ir atbalstīt uzņēmēju iniciatīvas un sekmēt uzņēmējdarbības attīstību Talsu novadā. 31. martā Talsu novada domes deputāti apstiprināja jaunās komisijas sastāvu.

Lai uzņēmējdarbības atbalsta komisija darbotos pilnvērtīgi, tās sastāvā iekļauti gan pašvaldības, gan dažādu uzņēmējdarbības jomu pārstāvji.

„Šāda regulāras saziņas ar uzņēmējiem sadarbības forma Talsu novadā nav bijusi. Pašvaldība aktīvi sadarbojas ar Talsu Komersantu klubu dažādu svarīgu jautājumu risināšanā, bet Talsu Komersantu klubs, lai gan ir plaši pārstāvēts, neaptver visus novada un visu nozaru uzņēmumus,” sacīja A. Pinkens, Talsu novada domes priekšsēdētājas vietnieks tautsaimniecības jautājumos, norādot, ka komisijā apskatāmo jautājumu loks būs plašs.

Komisijas priekšsēdētājas pienākumus pildīs Talsu novada domes priekšsēdētāja Sandra Pētersone, pašvaldību pārstāvēs arī domes deputāts un tautsaimniecības komitejas priekšsēdētājs Ainis Stūrmanis, tirdzniecības nozari pārstāvēs Andris Kiršentāls, viesmīlības un tūrisma nozari – Zane Vaivode, mežizstrādes un kokapstrādes nozari – Andis Araks, būvniecības nozari – Vilnis Mālmeisters, lauksaimniecības nozari – Jānis Zadiņš, pārtikas produktu ražošanas nozari – Dainis Norenbergs, zivsaimniecības nozari – Ingus Veckāgans, bet mājražošanas un amatniecības nozari – Dzintars Silgals.

Uzņēmējdarbības atbalsta komisijas galvenais uzdevums būs apzināt un izvērtēt ar uzņēmējdarbību saistītās aktuālās problēmas un sagatavot priekšlikumus to risināšanai.