Novadā

Talsu novada dome 31. martā apstiprināja divus Talsu novada attīstības plānošanas dokumentus: Talsu novada ilgtspējīgas attīstības stratēģiju 2022.-2040. gadam un Talsu novada attīstības programmu 2022.-2028. gadam.

Talsu novada ilgtspējīgas attīstības stratēģija ir ilgtermiņa teritorijas attīstības plānošanas dokuments, kurā noteikts Talsu novada ilgtermiņa attīstības redzējums – vīzija, stratēģiskie mērķi, prioritātes un telpiskās attīstības perspektīva. Izstrādes mērķis ir nodrošināt saskaņotu un koordinētu Talsu novada attīstību ilgtermiņā. Stratēģija ir pašvaldības hierarhiski augstākais ilgtermiņa teritorijas attīstības plānošanas dokuments, kas nosaka virzienus un vadlīnijas turpmākajai teritorijas attīstības plānošanai.

Talsu novada Attīstības programma ir vidēja termiņa teritorijas attīstības plānošanas dokuments, kurā noteiktas vidēja termiņa prioritātes un rīcības, ko pašvaldība apņēmusies īstenot novada ilgtspējīgas, integrētas un koordinētas attīstības nolūkos. Attīstības programmu veido vairākas sadaļas, tai skaitā stratēģiskā daļa, rīcības plāns, investīciju plāns, īstenošanas uzraudzības un novērtēšanas kārtība.

Lēmumu par abu plānošanas dokumentu izstrādi Talsu novada pašvaldība pieņēma 2020. gada septembrī un to  izstrādāja Talsu novada pašvaldība sadarbībā ar uzņēmumu SIA „Reģionālie projekti”.

Izstrādes laikā tika organizētas divas aptaujas – iedzīvotāju aptauja, kurā piedalījās 598 respondenti, un uzņēmēju aptauja, kurā piedalījās 55 respondenti.

Lai veicinātu iedzīvotāju iesaisti jaunās Attīstības programmas izstrādē, līdztekus jau notikušajām aptaujām Talsu novada pašvaldība aicināja interesentus līdzdarboties, paust viedokli un sniegt priekšlikumus par nepieciešamajiem pilnveidojumiem Talsu novada teritorijas attīstībā, piedaloties tematiskajās darba grupu sanāksmēs. Kopumā septiņās darba grupās piedalījās gandrīz 200 dalībnieku.

Publiskās apspriešanas sanāksme notika neklātienē, zoom platformā 2021. gada 23. novembrī. Publiskās apspriešanas laikā saņemtie priekšlikumi tika izvērtēti un lielākā daļa no tiem ir iekļauti abos plānošanas dokumentos.

Talsu novada ilgtspējīgas attīstības stratēģija 2022.-2040. gadam un Talsu novada attīstības programma 2022.-2028. gadam (projekti) pieejami ŠEIT.

Lauris Laicāns,
Attīstības plānošanas un projektu vadības nodaļas plānošanas daļas vadītājs