Ģibuļi

Oktobrī noslēdzies Talsu novada pašvaldības līdzfinansētais projekts, kura rezultātā šī gada 28. maijā tika atklāta bērnu pilsētiņa „Klaunu mājas” dārzā. Projekts tika realizēts biedrības „Talsu partnerība” izsludinātā ELFLA projektu konkursa „Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” ietvaros. Projekta izmaksas bija 8842,58 eiro, no kuriem līdzfinansējumu 884,27 eiro deva Talsu novada pašvaldība.

Šajā tūrisma sezonā „Klaunu māju” apmeklēja ģimenes no dažādām Latvijas vietām. Piedāvātā programma ir unikāla Latvijā, tādēļ atnākušajiem ir pozitīvs izbrīns par plašo klaunu kolekciju un piedāvātajām aktivitātēm. Aktīvs ir skolēnu ekskursiju laiks maijā, septembrī un oktobrī. Ciemos ierodas skolēnu klases un bērnudārzu grupiņas arī no apkārtējiem novadiem – Tukuma, Kuldīgas, Ventspils, Saldus. Bērni apmeklē programmu „Klaunu mājā”, kam seko pikniks pilsētiņā. Izveidojusies laba sadarbība ar blakus esošo Latvijas Lauksaimniecības muzeju. Lielas bērnu grupas tiek dalītas 3 grupās, kas mainās, dodoties uz Klaunu māju, Bērnu pilsētiņu un Latvijas Lauksaimniecības muzeju. Tā veiksmīgi bērnu grupām tiek piedāvāta programma pusdienai.

Pilsētiņā tagad atrodas projektā izveidoti četri bērnu namiņi un lielāks nodarbību namiņš, kā arī divi namiņi no iepriekšējā projekta sadarbībā ar Talsu Novada fondu.

„Klaunu mājas” iemītnieku vārdā saku paldies Talsu novada pašvaldībai, Lauku atbalsta dienestam, biedrībai „Talsu partnerība”, SIA „Timbela” namiņu ražotājiem, būvfirmai „OK” un grebto zvēru darinātājam Jānim Feldbergam!