Sports Izglītība

Pirms tiek atvērtas mācību grāmatas, lai sāktu apgūt 1. klasei nepieciešamās zināšanas un prasmes, Talsu sporta halle 13. aprīlī 10.00 pulcēs 6-7 gadus jaunus bērnus uz sporta dienu. Tā ir ļoti aktīva un aizraujoša tradīcija jau gadu gadiem, kura vieno kopā visus nākamos skolēnus kopīgā mērķī – sportiskā garā atpūsties, sadraudzēties, gūt jaunas emocijas un visiem kopā jautri pavadīt laiku.

Talsu novada pašvaldības Kultūras un sporta attīstības nodaļas Sporta daļas vadītājs Aivars Pekmans stāsta, ka šādi bērniem interesanti, aizraujoši pasākumi sekmē bērnu saikni ar sportu, veicina sporta iemaņu un bērnu fizisko attīstību.

Šogad sporta dienai pieteikti 394 bērni no 21 Talsu novada pirmsskolas iestādes. Komandām būs jāapmeklē 11 dažādas nodarbību zonas - stacijas, kurās bērni tiks aicināti gan iziet pa pēdu masāžu taciņu, gan iemest bumbu basketbola grozā, gan ripināt milzu bumbas pa līkloču celiņu, gan trāpīt florbola bumbiņu vārtos, gan pārvarēt dažādus šķēršļus un veikt daudzus citus uzdevumus, izmēģinot dažādas sajūtas kustību rotaļās. Sporta pedagogi būs sagatavojuši sporta aktivitātes atbilstoši bērnu vecumam fizisko prasmju attīstīšanai – lēkšanā, skriešanā, ripināšanā, mešanā, ķeršanā.

Visus bērnus sagaidīs arī divi jautri un atraktīvi tēli, kas bērniem palīdzēs saprast, kāpēc fizisko aktivitāšu loma cilvēka veselībā ir tik nozīmīga. Tāpat ikkatrs, kurš vēlēsies, tiks aicināts nofotografēties kopā ar dienas pasākuma varoņiem.

Sporta dienas noslēgumā, par sportisku un aktīvu darbošanos visi dalībnieki balvā saņems kausu un gardu pārsteigumu.

Lai jautrība, vienotība un sportiskais gars ir mūsu nākamo skolēnu formula!