Talsi

Jau ziņots, ka pirms trim nedēļām TV šovā „Superbingo” noskaidrojās, ka notikušajā izlozē „Sporto visi” lielais laimests – 5000 eiro izkrita Lībagu sākumskolai. 9. jūlijā tikpat priecīgu ziņu saņēma arī Talsu 2. vidusskola, kas tāpat kā Lībagu sākumskola, ir projekta „Sporto visa klase” dalībniece, kļūstot jau par 39. skolu, kas saskaņā ar loterijas noteikumiem gūst 5000 eiro finanšu līdzekļus sporta dzīves uzlabošanai.

Kā solīts, oktobrī uzsāktā jaunā interaktīvā izloze „Sporto visi” pārsteidz savus spēlētājus ik nedēļu: katras nedēļas sestdienā viens spēlētājs laimē galveno laimestu 5000 eiro, bet tam tuvākā skola, „Sporto visa klase” dalībniece, – vēl 5000 eiro, un pie laimestiem 5 – 500 eiro apmērā tiek arī citi galvenajam laimestam tuvākie spēlētāji.

„Sporto visi” pamatā ir geotārgetinga (jeb ģeogrāfiskās atrašanās vietas) princips, kas nozīmē, ka spēlē piedalās loterijas biļetes ar paša spēlētāja reģistrētu ģeogrāfisku punktu Latvijas kartē. Šis punkts var atrasties jebkur – tā var būt mājvieta, sporta stadions, mežs, parks, ezers vai jebkura cita ģeogrāfiska vieta. Sistēma šo kartē atzīmēto vietu izveido par elektronisku biļeti un spēles pārsteidzošākā daļa: laimē ne tikai izlozētās biļetes īpašnieks, bet arī citi spēlētāji, kuru izvēlētie ģeogrāfiskie punkti atrodas vistuvāk laimētājam. Turklāt katru nedēļu 5000 eiro saņem arī viena Latvijas skola, kas ģeogrāfiski atrodas vistuvāk laimētājam un ir Latvijas Olimpiskās komitejas projekta „Sporto visa klase” dalībniece.

Izloze ir daļa no VAS „Latvijas Loto” un LOK kopīgi īstenotās aktīva dzīvesveida atbalsta iniciatīvas „Kustība, kas vieno”. Šīs iniciatīvas mērķis ir veicināt veselīgu dzīvesveidu un sportiskās aktivitātes visās vecuma grupās, vienlaikus ar loterijas palīdzību piesaistot līdzekļus atbalstam jauniešu sportam.

Talsu 2. vidusskolas direktors Oļegs Solovjovs projektu „Sporto visa klase” vērtē atzinīgi: „Jau daudzu gadu garumā iesaistāmies šajā programmā, kas ir ieguldījums bērnu attīstībā un veselībā. Projekts paredz 2. un 3. klašu skolēniem katru nedēļu nodrošināt kvalitatīvu un metodiski atbilstošu trīs fakultatīvo sporta nodarbību sarīkošanu, papildus tām divām sporta stundām, kas paredzētas obligātajā izglītības programmā. Projektu pozitīvi ir novērtējuši ne tikai bērni, kuri sporto katru mācību dienu jeb piecas reizes nedēļā, bet arī viņu vecāki un pedagogi. Paldies projekta finansētājiem, tostarp Talsu novada pašvaldībai, kas ik gadus piešķir finansējumu kopējā novada budžeta ietvaros gan sportistu pārvadāšanai, gan sporta inventāra, gan formu iegādei. Sirsnīgs paldies arī tiem, kuri piedalās šajā loterijā, palīdzot Latvijas skolām tikt pie tik vērtīgām naudas balvām sporta dzīves uzlabošanai!”

Iegūto finansējumu skolas var izmantot pēc saviem ieskatiem – tā var būt sporta pasākumu organizēšana, inventāra iegāde, infrastruktūras attīstīšana vai pedagogu motivēšanas pasākumi, vai kādas citas ar sportu un kustīgu dzīvesveidu saistītas aktivitātes.

„Ņemot vērā to, ka mūsu skolas tuvumā atrodas distanču slēpošanas trase, kas, laba sniega apstākļos, ir izmantojama, tad uzreiz mana un citu pedagogu pirmā doma, kā ieguldīt laimēto naudas summu, ir iegādāties distanču slēpošanas inventāru: slēpes, zābakus un nūjas. Mums šobrīd slēpošanas aprīkojuma nav, turklāt pērn pilsētā netika nodrošināta arī to noma. Zinot, ka šobrīd cenas dinamiski mainās lielam produktu skaitam katru dienu, es tomēr ļoti ceru, ka ar šo naudas balvu pietiks, lai iegādātos vidēji 40 līdz 50 slēpju komplektus ar dažādiem zābaku izmēriem, kas derētu sākumskolas vecuma bērniem ” stāsta Talsu 2. vidusskolas sporta pedagogs Mārcis Pērkons.

Šajā mācību gadā projektā „Sporto visa klase” pieteikušās 105 skolas, tāpēc katru nedēļu kāda no 105 Latvijas skolām saņems 5000 eiro sporta dzīves pilnveidošanai.

Renāte Freiberga