Kultūra

Noslēgusies Talsu novada pašvaldības kultūras un tūrisma projektu konkursa 2. kārta. Tajā tika iesniegti desmit projektu pieteikumi, lai bagātinātu novada kultūras un tūrisma vidi. Šī gada projektu konkursa prioritāte ir kultūrvides unikalitāte, jaunrade un kopienas tradīcijas projektos, kas īstenoti inovatīvā veidā un veicina dažādu kultūras un tūrisma aktivitāšu pieejamību Talsu novadā.

Kopējais finansējuma apjoms kultūras un tūrisma projektiem 2022. gadā ir 25 000 eiro, konkursa 1. kārtā tika apstiprināti projekti par kopējo summu 7648 eiro, 2. kārtā Talsu novada pašvaldība finansiāli atbalstījusi piecus projektus par kopējo summu 4012,99 eiro.

Maksimālais atbalsta apmērs – 1000 eiro – piešķirts diviem projektiem, tie abi nodrošina profesionālās mākslas pieejamību plašam skatītāju un klausītāju lokam. Ģipkas evaņģēliski luteriskās draudze un nodibinājums „Fonds “Mūzikas darbnīca”” realizēs projektu „Džakomo Pučīni operas „Māsa Andželika” koncertuzvedums Ģipkas evaņģēliski luteriskā baznīcā”, kas radīs iespēju operas mākslu baudīt arī lauku iedzīvotājiem.

Savukārt klausītājiem Talsos un Dundagā akadēmiski muzikālu programmu ar vecmeistaru dziesmām un skaņdarbiem piedāvās Mākslas lielgabalu aizsardzības biedrība, realizējot projektu „Latvieša romances”.

Īves pagasta attīstības biedrība „Tiņģernieks” ir piesaistījusi finansējumu 833 eiro apmērā, tā aktīvi iesaistās Tiņģeres muižas kā kultūrvēsturiska objekta popularizēšanā. Projekta „Retro stila atklātņu komplekts un melnbalto foto izstāde „Mirklis muižā” finansējums tiks izlietots kvalitatīvu prezentācijas materiālu izstrādē un foto izstādes izveidošanā.

Talsu evaņģēliski luteriskā draudze šogad svin 455. jubileju, piešķirto finansējumu 930 eiro apmērā, tā plāno izmantot grāmatas „Dievs aicina augšup” tipogrāfiskai iespiešanai.

Finansiālu atbalstu 249,99 eiro saņem biedrības „Kolkas radošā grupa” projekts „Lībiešu krasta vēsturiskie kultūras pasākumi 20. gadsimta pirmās puses afišās”, tā ietvaros notiks vēsturisko afišu digitalizācija un ceļojošās izstādes izveide.

Talsu novada kultūras un tūrisma projektu finansēšanas konkursa nolikums paredz, ja pieteikuma izskatīšana un finansējuma piešķiršana ir notikusi divās kārtās un ir izveidojies konkursam piešķirto finanšu līdzekļu atlikums, ar Talsu novada domes lēmumu var tikt izsludinātas papildu konkursa kārtas. Lūdzu sekojiet līdz informācijai tīmekļa vietnē www.talsunovads.lv

Inese Roze,
Talsu novada pašvaldības
Kultūras un sporta attīstības nodaļas