Novadā

Talsu novada dome atbalstījusi sadarbības līguma slēgšanu starp Talsu novada pašvaldību un Čortkivas pilsētas pārvaldi (Ukraina). Šādu lēmumu pieņēmusi arī Čortkivas pilsētas pārvalde, un tuvākajā laikā sadarbības puses vienosies par līguma parakstīšanas iespējām.

Vēlmi sadarboties ar Latvijas pašvaldībām izteikusi Ukrainas pilsētu asociācija, kas ļoti augstu vērtē Baltijas valstu sniegto atbalstu šajā, Ukrainai tik sarežģītajā, laikā. Latvija kopš Krievijas Federācijas iebrukuma Ukrainā sniedz gan militāro, gan humāno palīdzību, ko Ukraina ir ļoti augstu novērtējusi.

„Šī pilsēta ir ļoti līdzīga Talsu novadam, mēs esam viens otrā saredzējuši potenciālās sadarbības iespējas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā. Šī sadarbība būs atbalsts Ukrainai brīdī, kad beigsies karadarbība un sāksies pilsētu atjaunošana, viņi mūsos saskata partnerus dažādos sadarbības projektos,” informēja Talsu novada domes priekšsēdētāja Sandra Pētersone.

Arī citas Kurzemes pašvaldības ir pieņēmušas lēmumus vai plāno to darīt par starptautiskās sadarbības uzsākšanu, tostarp Kuldīga, Saldus, Tukums.

Čortkivas pilsētas pārvalde un Talsu novada pašvaldība paredzējusi uzsākt ilgtermiņa sadarbību ekonomikas, investīciju projektu izstrādē, kultūras, mākslas, sporta, izglītības un citās nozarēs, lai veicinātu abu pašvaldību labklājību un attīstību, kas balstīta brīvā tirgus ekonomikas principos. Plānots organizēt izglītojamo, jauniešu, pedagogu, uzņēmēju, mākslinieku un citu savstarpēji ieinteresētu sabiedrības locekļu pieredzes apmaiņas vizītes; veicināt informācijas apmaiņu starp abām pašvaldībām sadarbības nozarēs; īstenot sadarbības programmas un projektus; organizēt pasākumus kultūras, sporta un izglītības jomās.