Atbalsts Ukrainai
Atbalstīta iniciatīva ziedot transportlīdzekļus Ukrainas vajadzībām

Ukrainā turpinās karadarbība, un Ukrainas ļaudīm vēl aizvien nepieciešama nesavtīga palīdzība un spēcīgs atbalsts. Turpinot palīdzēt Ukrainai, lai tā pēc iespējas veiksmīgāk varētu aizstāvēt sevi pret Krievijas militāro iebrukumu, Talsu novada pašvaldības dome 25. janvāra sēdē lēma ziedot pašvaldības automašīnas Ukrainai un sadarbībā ar sabiedrisko organizāciju, Ventspils ukraiņu kultūras biedrību „Kobzar”, kas koordinē brīvprātīgo humānās palīdzības centru, 5. martā transportlīdzekļi devās uz galamērķi.

Ziedot automašīnas ir Talsu novada pašvaldības brīvprātīgā iniciatīva. Lai to īstenotu, pašvaldība apzināja labdarības un humānās palīdzības organizācijas, kuras sniedz palīdzību Ukrainas civiliedzīvotājiem. Pašvaldībā tika saņemts iesniegums no Ventspils ukraiņu kultūras biedrības „Kobzar”, kas izrādīja interesi par šiem transportlīdzekļiem. Tā iesniedza pašvaldībai iesniegumu, kurā apņēmās automobiļus nogādāt uz frontes līniju.

Viens no automobiļiem Škoda Octavia tiks nogādāts Ukrainas bruņoto spēku 15. karaspēka brigādei „Kara-dag” Zaporižjas virzienā, bet otrs brīvprātīgajai teritoriālās aizsardzības vienībai „DFTG Samooborona 2”. Mikroautobuss Mercedes-Benz Sprinter 516 tiks nodots reliģiskajai organizācijai „Nelokāmā valstība”, lai pārvadātu no piefrontes ciemiem karavīrus uz konsultācijām hospitālī, pārtikas un medikamentu nodrošināšanai, iedzīvotāju pārvadāšanai uz Zaporižju ārstēšanai un nodrošināšanai ar humāno palīdzību. „Nelokāmā valstība” saņems arī autobusu Setra S315 UL, tas tiks pārbūvēts par mobilo stomatoloģijas klīniku un ārstēs karavīrus un tuvu frontei dzīvojošos. Autobuss Probus BMC 215 SCB dosies uz Ukrainas bruņoto spēku 47. brigādi karavīru rotācijas nodrošināšanai.

Atbalstīta iniciatīva ziedot transportlīdzekļus Ukrainas vajadzībām