Talsu novada Kultūras un tūrisma projektu konkursa II kārtā finansiāli atbalstītas 11 radošas idejas. Šī gada projektu konkursa prioritāte ir daudzveidīgi un inovatīvi kultūras un tūrisma projekti, kas veicina kultūras mantojuma saglabāšanu, tradīciju aktualizēšanu, jaunrades attīstību un vietējās kopienas iesaisti kultūras un tūrisma piedāvājuma veidošanā.
Konkursa 2. kārtā tika iesniegti 14 projekti, no kuriem pašvaldība finansiāli atbalstīs 11 projekta pieteikumus par kopējo summu 10 624,41 eiro.
Bibliotēku grāmatu plaukti tiks papildināti ar diviem jauniem iespieddarbiem – finansiāli tika atbalstīts biedrības „Aleksandra Pelēča lasītava” projekts „Eseju un dzejas grāmata „Tumši zils vējš” (934,41 EUR), publicējot dzejnieces Maijas Laukmanes grāmatu – filozofiskās pārdomas par Talsu un Kurzemes vērtību apzināšanu. Biedrība „Latvijas kultūrvēsturiskais mantojums” saņems finansējumu (1000 eiro) kataloga „Kurši. I daļa. Sieviešu rotas” izdošanai, kas plānots kā izsmeļošs materiāls gan skolēniem vēstures stundās, gan palīgs ceļotājiem Talsu senatnes iepazīšanai.
Biedrības un privātpersonas ir piesaistījušas finansējumu, lai izveidotu dažādas izstādes, kas bagātinās kopējo mākslas, kultūrvēsturiskā mantojuma piedāvājumu Kurzemes piekrastē. Biedrība „Laikmetīgās mākslas institūts” Rojas brīvdabas estrādē īstenos projektu „Oto Holgera Ozoliņa izstāde „Veļas diena” Rojas brīvdabas estrādē” (1000 eiro), savukārt biedrība „Māksla grupu ROKU” projektā „Koprade 1. daļa” (950 eiro) veidos jaunu mākslas darbu Rojai, veicinot sabiedrības līdzdalību radīšanas procesā. Atbalstīta arī Meistara Igurda Baņķa projekta „Daiņa Kārkluvalka ceļojošā fotogrāfiju izstāde „Valdemārpils stāsts” 2. daļa” (1000 eiro), kas papildinās jau I projekta konkursa kārtā izveidoto fotoizstādi ar 13 jaunām lielformāta Valdemārpils gan vēsturiskām, gan mūsdienu fotogrāfijām.
Apsveicama biedrības „Košrags” vēlme dokumentēt un popularizēt Ziemeļkurzemes cimdu un zeķu etnogrāfiskos rakstus – projekts „Ziemeļkurzemes zeķu raksti” (1000 eiro) paredz izadīt Ziemeļkurzemes piecus raksturīgos zeķu rakstus, izdot pastkartes ar raksta shematisko attēlu un izveidot Lībiešu saieta namā Kolkā iepriekšējā projekta gaitā tapušo cimdu izstādi.
Finansiāli atbalstīts arī biedrības „Mitago Green” projekts „Uzfilmēt neredzamo, dokumentālo filmu režisores Ievas Ozoliņas autorvakars” (1000 eiro), kur plānota tikšanās un diskusija ar režisori Ievu Ozoliņu – sarunas par latviešu dokumentālo kino un mākslu kā pašterapijas metodi. Sarunas un diskusiju veidošana ar sabiedrībā zināmiem dažādu profesiju pārstāvjiem (I. Busulis, A. Tooma, V. Skuja, M. Burke-Burkevics) ir arī biedrības „Mēs – Spārei” iesniegtā projekta „Sarunu cikls „Kā es redzu Latviju””(1000 eiro) pamatā.
Savukārt biedrības „Baložu pasts” projekta „Festivāls „Draudzība” Talsu tirgū” (1000 eiro) mērķis ir dažādot kultūras pieredzi Talsos, piesaistot starptautiskus māksliniekus.
Iepriecina, ka aizmirsts nav latviešu tautas sakāmvārds „Taisi ratus ziemā un ragavas vasarā”, to apliecina gan Rojas tūrisma biedrības iesniegtais un atbalstītais projekts „Kultūras, mākslas un muzikālās programmas nodrošināšana Rojas Ziemassvētku tirdziņā” (1000 eiro), gan Sabiles aprūpes biedrības „Kalme” projekts „Lai dzimst tradīcija” (1000 eiro), organizējot labdarības tirdziņu Adventes laikā.