Sports

Ik gadu novada sporta āra laukumus un iekštelpu sporta zāles papildina ar jaunu inventāru. Arī šis gads nav izņēmums, un jau drīzumā iedzīvotājiem būs pieejams papildu aprīkojums.

Talsu novada pašvaldības Sporta attīstības daļas vadītājs Aivars Pekmans pastāsta: Inventārs paredzēts, lai Talsu novada iedzīvotājiem būtu plašākas iespējas nodarboties ar sportu. Sporta zālēs jāmaksā dalības maksa, tāpēc jānodrošina, lai vasarā būtu sakārtoti un ar inventāru apgādāti brīvi pieejamie āra sporta laukumi. Sporta laukumi pieejami visā novadā – Stendē, Sabilē, Laucienē, Valdgalē, Dundagā, Rojā, Kolkā, Mērsragā un citviet.” Šogad inventāra iegādei paredzēti 20 000 eiro, kas ir vairāk nekā pērn. Pagājušogad inventāra iegādes kopējais budžets bija 15 000 eiro, bet iepriekš – 10 000.

Lēmums, kādu sporta inventāru iegādāties, tiek pieņemts, pārrunājot to ar sporta organizatoriem. Tiek izvēlēts biežāk izmantotais inventārs, jo, kā saka A. Pekmans, inventārs ir dārgs, un ne visi var to atļauties nopirkt.

Piedāvājumu gan sporta inventāra, gan sporta trenažieru piegādei iesniedza trīs pretendenti, bet par uzvarētāju cenu aptaujās atzīta SIA „LĀSA – 100” par kopējo summu 9589,52 eiro (bez PVN).

Paredzēts iegādāties futbola, basketbola, tenisa, volejbola, florbola aprīkojumu – bumbas, tīklus, raketes, konusus, svilpes, nūjas; vingrošanas aprīkojumu – pretestības gumijas, līdzsvara bumbas, vingrošanas sienas; sporta trenažierus, hanteles, svaru stieņus un citu inventāru.

Inventārā izmantotie materiāli ir atbilstoši Eiropas Savienības standartiem un sertificēti.