Novadā

Talsu novada pašvaldība saviem novada iedzīvotājiem, kuriem piešķirts barikāžu dalībnieka statuss, piemēro nekustamā īpašuma nodokļu atvieglojumus. Nekustamā īpašuma nodokļu atvieglojumus iedzīvotājs var saņemt, uzrādot barikāžu dalībnieka statusa apliecību.

Apliecību var iegūt personas, kas ir reģistrējušās kā barikāžu dalībnieki un saņēmušas kādu no apbalvojuma veidiem ‒ 1991. gada barikāžu dalībnieka Piemiņas zīmi vai Pateicības rakstu.

Talsu novada pašvaldība organizēs apliecību izsniegšanu, ko nodrošinās 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrība.

Tā kā iedzīvotāji izrādījuši pastiprinātu interesi par apliecību saņemšanu, tad apliecību izsniegšana atkārtoti notiks 7. februārī Talsu Galvenajā bibliotēkā pēc obligāta iepriekšēja pieraksta, zvanot pa tālruni +371 27292363. Izsniegšana notiks „zaļajā drošības režīmā” – uzrādot sadarbspējīgu sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

Ierodoties uz apliecības saņemšanu, līdzi jābūt:

• 1991. gada barikāžu dalībnieka Piemiņas zīmei  vai Pateicības raksta oriģinālam vai kopijai
  • Personu apliecinošam dokumentam – pasei vai ID karte

Iedzīvotājiem, kuri jau ir saņēmuši barikāžu dalībnieka statusa apliecību, Talsu novada pašvaldības nekustamā īpašuma nodokļu atvieglojumi tiek piemēroti automātiski.

Neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrību pa tālr. +371 67213525 vai e-pastā info@barikades.lv.