Valdemārpils
Valdemārpils vidusskolas sporta laukums
Foto: Imants Ratnieks

Valdemārpils vidusskolas sporta laukuma pārbūve ir viens no gaidītākajiem infrastruktūras attīstības darbiem Talsu novadā. Mūsdienu apstākļiem atbilstošas sportošanas iespējas vēlas ne tikai skolēni un viņu vecāki, bet arī ikviens aktīvais valdemārpilnieks un tās viesis. 18. jūlijā mērķis ir izpildīts – šī gada Zinību diena Valdemārpils vidusskolas skolēniem notiks atjaunotajā sporta laukumā.

Svinīgajā lentītes pārgriešanā piedalījās Talsu novada domes priekšsēdētāja vietniece Sandra Pētersone, Valdemārpils skolas līdzšinējais direktors Andris Dzenis, bijušais sporta skolotājs Vitālijs Odzelevičs, esošais sporta skolotājs Ričards Sproģis un Talsu novada domes deputāts Andis Astrātovs.

Svētku brīdī piedalījās arī skolas kolektīvs, skolēni, kā arī daudzi vietējie iedzīvotāji, kuri izrādīja patiesu interesi par savu jauno, ilgi gaidīto stadionu. Pēc lentītes pārgriešanas visi klātesošie tika aicināti ieņemt labākās vietas stadiona tribīnēs, kā arī skolotāji un audzēkņi iemēģināja jauno skrejceliņa segumu, kopīgi noskrienot vienu apli.

Valdemārpils vidusskolas sporta laukums izbūvēts 1980. gadā un līdz 2022. gadam sporta laukuma infrastruktūrā nav veikti būtiski ieguldījumi. Pagājušajā gadā Talsu novada pašvaldība uzsāka laukuma pārbūvi, piesaistot valsts finansējumu pašvaldību augstas gatavības investīciju projektu īstenošanai. Kopējās izmaksas ir 1 358 822,48 eiro (ar PVN) apmērā, tajā skaitā valsts budžeta finansējums – 913 452,91 eiro, bet pašvaldības finansējums – 445 369,57 eiro. Būvdarbus veica SIA „KULK”.

Jānorāda, ka būvniecības procesu sarežģīja līguma laušana ar Valdemārpils vidusskolas sporta laukuma sākotnējo pārbūves veicēju, taču izvērtējot iespējamos riskus, tika izsludināts jauns konkurss, kur tika izvēlēts atbilstošs būvdarbu veicējs, atlikušajām izmaksām ņemot aizņēmumu Valsts kasē.

Pārbūves laikā ir atjaunots sporta laukuma: ieklāts skrejceļš, futbola laukumam ieklāts mākslīgais zālājs, izveidots  vingrošanas laukums un labiekārtota visa sporta laukuma teritorija. Valdemārpilniekiem būs pieejams jauns, moderns un mūsdienām atbilstošs sporta laukums. Lai sportotājus varētu atbalstīt arī līdzjutēji, ir ierīkotas skatītāju tribīnes ar 215 sēdvietām.

Ilggadējais Valdemārpils vidusskolas direktors Andris Dzenis jau sākotnēji informēja, ka šis ir viens no objektiem pilsētā, par kura ieviešanas gaitu nemitīgi jūtama iedzīvotāju interese. „Nav neviena, kas teiktu, ka šis darbs nebūtu vajadzīgs. Arī Valdemārpils iedzīvotāji to bija pelnījuši, un par notiekošo priecājas gan skolēni, gan vecāki, gan ikviens pilsētas iemītnieks. Šis stadions bija vajadzīgs ne tikai mācību procesa nodrošināšanai, bet visai sabiedrībai lietderīga laika pavadīšanai. Ja pludmalē pieejamās infrastruktūras izmantošanu ietekmē laikapstākļi, piemēram, spēcīgais vējš, tad šeit tas nav tik izteikti manāms. Tāpat arī mākslīgo zālāja segumu varēs izmantot rudenī,” sacīja A. Dzenis. Viņš norādīja, ka atjaunotais stadions pilsētai būs būtisks arī sporta nometņu piesaistei vasarā.