Sabiedrības līdzdalība

Šobrīd iedzīvotāju demokrātiskajai līdzdalībai ir atvērtas 3 vēlētāju iniciatīvas par likumu ierosināšanu.

• Likumprojekts „Grozījums Latvijas Republikas Satversmē” (30/07/2021)

Parakstu vākšana notiek par ģimenes jēdziena nostiprināšanu Satversmē. Ierosinātājs: „Latvijas vīru biedrība”.

• Likums par 2012. gada 8. novembra likuma „Grozījumi likumā „Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu”” atcelšanu (25/09/2021)

Parakstu vākšana notiek par 2012. gada 8. novembra likuma „Grozījumi likumā „Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu”” atcelšanu. Ierosinātājs: Atvērtās pārvaldības partnerība Latvijā”.

• Likumprojekts „Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē” (25/01/2022)

Parakstu vākšana notiek par vēlētāju skaita samazināšanu likumu un Saeimas atsaukšanas ierosināšanai līdz 50 000, kā arī mazāku balsotāju skaitu likuma pieņemšanai tautas nobalsošanā. Ierosinātājs: „Brīvību tautai”.

Pašvaldībā ir iespējams apliecināt parakstu par atbalstu iniciatīvām, piesakoties pie pašvaldības iedzīvotāju reģistrēšanas speciālista (Madara Krišjāne, madara.krisjane@talsi.lv, +371 28300927)

Par izsludinātajām iniciatīvam un Jūsu pilsoniskās līdzdalības iespējām Jūs vairāk uzzināsiet: www.latvija.lv/pv vai www.cvk.lv.”