Novadā

14. maijā Mākslas dienu pasākumā Talsu novada muzejā tiks pasniegta Žaņa Sūniņa prēmija vizuālajā mākslā. Šogad tā piešķirta fotogrāfam, ilggadējam reģionālā laikraksta „Talsu Vēstis” fotoreportierim, Talsu Krūmu mākslas grupas dalībniekam un Latvijas Mākslinieku savienības biedram Dainim Kārkluvalkam.

Ž. Sūniņa prēmija vizuālajā mākslā Dainim Kārkluvalkam piešķirta par mūža ieguldījumu un izcilu un augsti profesionālu darbu Talsu novada fotogrāfijas un vizuālās mākslas attīstībā.

D. Kārkluvalka darbi atrodas Latvijas Fotogrāfijas un Talsu novada muzeja krājumos, tie eksponēti Somijā, Igaunijā, Austrijā, Dānijā, Zviedrijā, Francijā, Krievijā, Čehijā, Beļģijā, Turcijā, Lietuvā, Baltkrievijā.

Ž. Sūniņa prēmijai vizuālajā mākslā tika pieteikti trīs pretendenti: Dainis Kārkluvalks, Elmārs Orniņš, un Kristīne Rublovska. Pretendentus izvērtēja Ginta Petra, Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centra vadītāja, Jurģis Krāsons, biedrības „Rojal” valdes loceklis, kino un mākslas festivāla „RojaL” rīkotājs, Guna Millersone, Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos, Baiba Kalna, Tiņģeres muižas vadītāja, Māra Cēbere, kinoteātra „Auseklis” vadītāja.

Talsu novada muzejā līdz 22. maijam ir apskatāma D. Kārkluvalka jaunākā fotogrāfiju izstāde „Ārzemes”. Tajā izstādītas aptuveni 70 melnbaltās fotogrāfijas, kas stāsta par skaisto zemeslodi, uz kuras mēs dzīvojam. Ar šo izstādi fotogrāfs atzīmē savu 65. jubileju. Tikšanās ar D. Kārkluvalku muzejā paredzēta 14. maijā 16.00.

Talsu novada pašvaldība kopš 2004. gada pasniedz Ž. Sūniņa (1904-1993) vārdā nosaukto prēmiju vizuālajā mākslā kādam Talsu novada māksliniekam vai mākslinieku grupai par augstvērtīgiem sasniegumiem, spilgtu un radošu devumu vizuālajā mākslā iepriekšējā kalendārā gada laikā vai laika periodā, kurā darbi ir parādīti publiskā telpā – izstādē, personālizstādē.