Novadā Kultūra
Jaunieši no Dānijas

Šonedēļ Talsu novadā viesojas sadarbības partneri no Lejres (Dānija) pašvaldības Jauniešu skolas ar mūziklu „Vestsaidas stāsts”. Pirmā uzstāšanās notika 3. aprīlī Mērsraga kultūras namā, bet 4. un 5. aprīlī jaunieši uzstājās Talsu Tautas namā, kur zāli piepildīja Talsu novada jaunieši, kas ar ovācijām par redzēto sveica dāņu jauniešus.

Mūzikla pamatā ir Šekspīra Romeo un Džuljetas stāsts, kas pārnests uz mūsdienu Ņujorku. Tajā starp divu bandu – amerikāņu „Džetiem” un puertorikāņu „Šārkiem”, starp viņu naidu, vardarbību un aizspriedumiem, divi jauni mīlētāji – Tonijs un Marija – cenšas nosargāt savu mīlestību.

Pirmo mūziklu Jauniešu skola uzveda jau 2000. gadā, kad tās direktors bija Ēriks Mikelsens (Erik Mikkelsen). Arī šoreiz Ēriks ir kopā ar jauniešiem un pedagogiem, tomēr ne vairs direktora amatā, bet kā Talsu nodaļas priekšsēdētājs Lejrē.

Viesoties Talsu novadā ar mūziklu jau ir kļuvusi par sadarbības partneru tradīciju kopš 2000. gada. Covid-19 laiks ieviesa savas korekcijas, bet nu ar jaunu sparu mūzikls ir atkal Talsos.

Jauniešu skolas brīvā laika piedāvājums ir paredzēts visiem Lejres novada jauniešiem no 7. klases līdz pat 18 gadu vecumam. Tajā ir iespēja piedalīties dažādos interešu izglītības pulciņos, līdzīgi kā pie mums Talsu novada Bērnu un jauniešu centrā. Veidojot  mūziklu, katrs jaunietis var iesaistīties dažādi – kā dejotājs, dziedātājs, mūziķis vai tehniskais darbinieks. Ikvienam ir iespēja sevi pārbaudīt dažādās jomās, jo, iespējams, esot par tehniķi vai aktieri, kāds no jauniešiem saprot, ka vēlas tieši ar to saistīt savu nākotni.

*Draudzību ar tolaik esošo Bramsnae (Bramsnæs Kommune) pašvaldību 1997. gadā uzsāka Ģibuļu pagasta padome. Pēc teritoriālās reformas Dānijā, 2007. gadā draudzība turpinājās ar Lejres pašvaldību, savukārt pēc Talsu novada izveidošanās draudzība turpinājās, un 2013. gadā tika parakstīts sadarbības līgums Starp Talsu novada un Lejres pašvaldībām.