Novadā

Lai sakārtotu kapsētu dokumentāciju un apglabāto personu uzskaiti, turpinās Talsu novada kapu digitalizācija. Tas ļauj ne tikai pašvaldībai efektīvāk pārvaldīt kapsētu teritoriju, bet arī atvieglo savu piederīgo apbedījumu vietu meklēšanu.

Jau vairākus gadus Latvijā notiek kapsētu digitalizācija, lai sakārtot kapu uzskaites sistēmu, atvieglojot iedzīvotājiem informācijas ieguvi un informācijas nodošanu nākamajām paaudzēm. Digitalizācija ir kapsētu elektroniski atainota shēma ar vietu numuriem un apbedīto personu uzskaiti šajās kapavietās.

2019. gadā tika digitalizēti Lībagu (Lībagu, Ozoliņu, Bungu, Ratnieku, Ķīļu un Sukturu kapsētās) un Mērsraga (Mērsraga Jaunajos, Mērsraga Vecajos un Upesgrīvas kapsētās) pagasta kapsētas. Savukārt šajā vasarā digitalizētas vēl septiņas kapsētas – Meža un Mācītāju kapi Sabilē, Pilsētas kapi Valdemārpilī, Eglaines un Liepu kapi Ģibuļu pagastā, Jaunpagasta kapi Virbu pagastā un Frītagu kapi Valdgales pagastā.

Katrā kapsētā pie informatīvajiem dēļiem būs pieejams arī QR kods. Skenējot ar telefona kameru, tas automātiski novirzīs www.cemety.lv mājaslapā – konkrētās kapsētas kartē.

Talsu novada kapsētu digitalizāciju veic SIA „Cemety”, kas izraudzīts iepirkuma procedūras ceļā. Apbedījumu vietas iekļautas www.cemety.lv datubāzē, kur ,ievadot meklējamās personas vārdu un uzvārdu, var saņemt informāciju par kapa atrašanās vietu, kā arī virtuāli izstaigāt visu kapsētu. Tuvinieki var papildināt datus, iesniegt detalizētu informāciju par saviem piederīgajiem, kā arī atpazīt nekoptās kapu vietas.

Talsu novada pašvaldība apsaimnieko 89 atvērtās kapsētas, 22 daļēji slēgtās un 27 slēgtās kapsētas.