Lībagi

SIA Talsu ūdens”, īstenojot ūdens zudumu samazināšanas plānu, analizēja ilgstošu ūdens zudumu iemeslus Dižstendē. Turklāt ūdens zudumu apmērs ik mēnesi pieauga, kā arī iedzīvotāji informēja par ūdens spiediena samazināšanos ūdensapgādes tīklā. 2024. gadā ūdens zudumu apmērs ūdensapgādes tīklā sasniedza pat 70%, lai gan vizuāli nevarēja konstatēt ūdens noplūdi virszemē.

SIA Talsu ūdens” izpētēs rezultātā konstatēja kritiskā stāvoklī esošu ūdensapgādes tīklu 300 metru garumā. Šajā posmā ūdensapgāde tika nodrošināta pa čuguna cauruli, kas bija ievērojami aizaugusi, tādējādi arī pasliktinot ūdens kvalitāti. Ievērojot tīklu izvietojumu un darbu sarežģītību, tika pieņemts lēmums veikt jauna ūdensapgādes tīkla, izmantojot polietilēna cauruli, D110 izbūvi ar beztranšejas metodi.

28. februārī SIA Talsu ūdens” ir pabeidzis ūdensapgādes tīklu izbūvi un pārslēdzis ūdens padevi uz jauno ūdensapgādes tīklu. Jau pirmajā dienās ir novērots, ka ūdens zudumu apmērs samazinājies piecas reizes, kā arī iedzīvotāji informē par apmierinošu ūdens spiedienu. Minētais apliecina, ka SIA Talsu ūdens” veiktā ūdens zudumu risku analīze ir bijusi nekļūdīga un uzlabojusi SIA Talsu ūdens” darbības efektivitāti.

Veiktie darbi sniegs rezultātus jau īstermiņā, jo ir samazinājies elektroenerģijas patēriņš, infrastruktūras nolietojums būs ilgāks, kā arī samazināsies maksājamais Dabas resursu nodoklis. Savukārt iedzīvotājiem tiks piegādāts labākas kvalitātes ūdens, ņemot vērā, ka čuguna caurules vietā ūdensapgāde šobrīd tiek nodrošināta pa jaunu polietilēna cauruli.

SIA Talsu ūdens” turpina risku analīzi citās apkalpojamās teritorijās un ir jau ieplānoti tīklu sakārtošanas darbi arī citviet.