Novadā

Talsu novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības nodaļas darbinieki dalīsies ar pieredzi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) tiešsaistes seminārā par digitālo dokumentu apriti, kas notiks 30. novembrī no 13.00 līdz 16.30.

Laikā, kad digitālo tehnoloģiju pielietojums un nozīme pieaug visās darba un dzīves jomās, un neviens digitālajā telpā nevar efektīvi funkcionēt izolēti, ir būtiski veidot ekosistēmu, kurā katrs iedzīvotājs un uzņēmējs zina un efektīvi izmanto savas iespējas, bet valsts pārvaldes un pašvaldību iestādes ir atvērtas un pretimnākošas, iedzīvinot pieeju „digitāli vispirms”.

Semināra mērķis ir atspoguļot pašvaldību dokumentu aprites digitālās ekosistēmas ieguvumus, iespējas un priekšrocības, īpaši koncentrējoties uz e-adreses un e-rēķinu izmantošanu efektīvākai sadarbībai ar iedzīvotājiem un juridiskajām personām.

Seminārā piedalīsies pārstāvji no VARAM, „A/S RIX Technologies”, „ZZ Dats”, „Visma Horizon” un „Unifiedpost”, kuri izklāstīs teorētiskās iespējas, nianses un ieguvumus no programmatūras efektīvas pielietošanas dokumentu aprites procesos pašvaldībās. Savukārt pārstāvji no Talsu un Valmieras novada pašvaldībām dalīsies ar praktisko pieredzi digitalizētiem administratīvajiem procesiem savā pārstāvētajā pašvaldībā.

Renāte Freiberga