Novadā

13. februārī par Talsu novada pašvaldības domes priekšsēdētāju tika ievēlēts Andis Āboliņš, savukārt vēlāk tika sasaukta domes ārkārtas sēde, kurā bija plānots veikt izmaiņas Talsu novada pašvaldības nolikumā un ievēlēt amatā divus priekšsēdētāja vietniekus.

Lai apstiprinātu izmaiņas Talsu novada pašvaldības nolikumā, kas paredzēja izveidot priekšsēdētāja vietnieku amatus attīstības un sociālās politikas jautājumos, jāievēro noteikta procedūra: Pašvaldību likuma 46. pants paredz, ka saistošo noteikumu projektu un tam pievienoto paskaidrojuma rakstu pašvaldības nolikumā noteiktajā kārtībā publicē pašvaldības oficiālajā tīmekļvietnē sabiedrības viedokļa noskaidrošanai, paredzot termiņu, kas nav mazāks par divām nedēļām. Tā kā šāda iedzīvotāju viedokļu noskaidrošana netika veikta, līdz ar to arī izmaiņas Talsu novada pašvaldības nolikumā nevarēja veikt.

Savukārt tā kā tālākie lēmuma projekti bija saistīti ar plānotajām izmaiņām Talsu novada pašvaldības nolikumā, tad arī šo jautājumu izskatīšana nebija iespējama.