Izglītība
izcilnieki

14. oktobrī Talsu novada domes priekšsēdētāja Sandra Pētersone un Talsu novada Izglītības pārvaldes vadītājs Uldis Katlaps aicināja uz tikšanos skolēnus, kuri sasnieguši izcilus rezultātus valstī noteiktajos centralizētajos eksāmenos.

Talsu novada domes priekšsēdētāja Sandra Pētersone savā uzrunā sacīja: „Darbs, ko esat ieguldījuši, un tas, ko skolotāji jums ir devuši, būs labs pamats tālākajam ceļam. Nekad nevajag baidīties riskēt, pieņemt lēmumus un vienmēr vajag atļauties spert soli, darot, ko vēlaties. Es ļoti ceru, ka jūs jau tagad, izdarot savas izvēles, esat jau savu īsto ceļu atraduši. Apceļojiet pasauli un atgriezieties mājās!”

Diskusijā ar izcilniekiem tika pārrunāti arī jautājumi par izglītības nozīmi darba tirgū, karjeras izvēli, studiju dzīves aktualitātes un iespējas apgūt praksē balstītu izglītību. Talsu novada Izglītības pārvaldes vadītājs Uldis Katlaps iepazīstināja ar iespēju studentiem, kuri izvēlēsies apgūt kādu no ārstniecības vai pedagoģijas specialitātēm, pieteikties Talsu novada pašvaldības stipendijām.

Talsu novada pašvaldības rīkotajā  konkursā „Izcilākie Talsu novada izglītojamie un pedagogi vispārējā, profesionālās ievirzes un interešu izglītībā” par izciliem sasniegumiem valstī noteiktajos centralizētos eksāmenos, audzēkņi saņems 250,00 EUR (pirms nodokļu nomaksas). Šāda balva pienākas ikvienam novada skolas audzēknim, kura procentuālais apguves vērtējums attiecīgajā centralizētajā eksāmenā valstī ierindojas 2,5% augstāko rezultātu skaitā.

Šogad izcilus vērtējumus valstī noteiktajos centralizētajos eksāmenos saņēmuši:

• ANNA AKERMANE (Talsu 2. vidusskola) – angļu valodā (96,4375; pedagoģe – Regīna Treija) un latviešu valodā (93.0000; pedagogs – Aiga Fogele),
  • KATRĪNA FREIBERGA (Talsu 2. vidusskola) – angļu valodā (94,2708; pedagoģe – Regīna Treija),
  • ANNA MARIJA LIEPIŅA (Talsu Valsts ģimnāzija) – angļu valodā (95,5208),
  • RIHARDS GEDROVICS (Talsu Valsts ģimnāzija) – angļu valodā (95,5208),
  • PAULA ELIZABETE GRUNSBERGA (Talsu Valsts ģimnāzija) angļu valodā (94,4375),
  • ESTERE PAULA PLUĢE (Talsu Valsts ģimnāzija) – latviešu valodā (89,0000),
  • MEGIJA LUĪZE KNIPLOKA (Talsu Kristīgā vidusskola) – angļu valodā (95,7292; pedagoģes – Santa Krūmiņa, Kristīne Vecbērza),
  • LAURA RUMPE (Dundagas vidusskola) – latviešu valodā (85,5000; pedagogs – Inta Freiverte),
  • INGUS ANDRIS PĒRKONS (Mērsraga vidusskola) – matemātikā (96,1538; pedagoģe – Inga Čugunova),
  • OTO VEINBERGS (Rojas vidusskola) – matemātikā (95.5000; pedagoģe – Anita Kurmiņa).

Linards Āboltiņš