Novadā

Šodien 29. decembra Talsu novada domes sēdē kā viens no darba kārtības jautājumiem tiks izskatīts lēmuma projekts par pašvaldības darbinieku amatu sarakstiem.

Šo amatu sarakstu apstiprināšana ir būtisks solis visu bijušo novadu pašvaldības darbinieku darba nosacījumu taisnīgā noteikšanā, lai dažādās iestādēs visā novada teritorijā strādājošo darbinieku amata pienākumi atbilstu valsts un pašvaldību institūciju amatu katalogā noteiktajiem pienākumiem un atbildībai.

Darbs pie amatu kataloga turpināsies arī pēc lēmuma pieņemšanas, pakāpeniski veicot amatu klasificēšanas rezultātu izlīdzināšanu jeb kalibrēšanu, tādējādi nodrošinot, lai vienādi vai līdzīgi amati, ņemot vērā amata aprakstā noteiktos pienākumus, amata veikšanai nepieciešamās izglītības un profesionālās pieredzes prasības, darba sarežģītību, atbildību un vadības funkcijas, tiktu klasificēti vienādi visās institūcijās.

Amatu katalogā ietvertās ziņas ir būtiskākais elements, kas nosaka darbinieku darba samaksas apmēru. Lielāko ietekmi uz Talsu novada 2022. gada budžetu atstās tieši darbinieku darba samaksas jautājumu risināšana, kas pašvaldībā jāveic, lai pakāpeniski izpildītu tikko pieņemtā likuma „Grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā” noteikto principu – valsts un pašvaldību darbinieku mēnešalgu skalas viduspunktu tuvināt darba samaksai līdzīgas vērtības amatiem privātajā sektorā.

Saistībā ar darbinieku atlīdzības nosacījumiem šodien tiks skatīts arī jautājums par kārtību, kādā tiek sadalīta valsts budžeta mērķdotācija, valsts budžeta dotācija un pašvaldības finansējums pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām Talsu novada pašvaldības izglītības iestādēs. Šie noteikumi regulēs mēneša darba algas likmju un slodžu apmēra noteikšanu izglītības iestāžu pedagoģiskajiem darbiniekiem.

Talsu novada pašvaldība