Drošība

Rudens un ziemas mēnešos aizvien agrāk kļūst tumšs un ir ļoti svarīgi, lai gājēji un velosipēdu vadītāji parūpētos par savu drošību uz ceļa.

Lai arī par drošību uz ceļa tiek runāts daudz, tomēr bēdīgā statistika pierāda, ka ne visi satiksmes dalībnieki drošības pasākumiem piešķir vajadzīgo nozīmi. Tomēr jāatceras, ka pats svarīgākais ir cilvēka veselība un dzīvība, tāpēc, dodoties ārpus mājas, parūpējieties par savu drošību uz ceļa.

Pašvaldības policija atgādina – diennakts tumšajā laikā, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kas atrodas uz brauktuves vai nomales, jābūt tērptiem atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem. Atstarotāji jāpiestiprina arī pie bērnu ratiņiem un citiem pārvietošanās līdzekļiem. Braucot ar velosipēdu diennakts tumšajā laikā vai nepietiekamas redzamības apstākļos, velosipēdam abos tā sānos jābūt aprīkotam ar gaismas atstarotājiem, priekšpusē jābūt aprīkotam ar baltu atstarotāju, bet aizmugurē ar sarkanu atstarotāju, kā arī priekšpusē jādeg baltas gaismas lukturim, bet aizmugurē – sarkanas gaismas lukturim. Ja lukturu nav vai tie nedarbojas, velosipēda vadītājam jābūt tērptam atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem.

Velosipēdu, kas ir aprīkots ar lukturīšiem vai gājēju, kura apģērbā ir labi saskatāmi gaismu atstarojoši elementi vai uzvilkta gaismu atstarojoša veste, autovadītājs var pamanīt jau 100 – 140 metru attālumā braucot ar auto tuvajām gaismām, bet braucot ar auto tālajām gaismām, šāds velobraucējs vai gājējs  ir pamanāms jau 400 metru attālumā.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, par šiem pārkāpumiem ir paredzēts sods – gājējiem tas ir brīdinājums vai naudas sods no divām līdz sešām naudas soda vienībām (10-30 eiro), taču velosipēdu vadītājiem var noteikt arī lielāku soda apmēru.

Renāte Freiberga