Dundaga
dalībnieki

Ar daudzveidīgām aktivitātēm aizvadīta dienas nometne Dundagas bērnu dienas centrā ,,Mājas”, kurā piedalījās 15 bērni vecumā no 7 līdz 11 gadiem. Nometne norisinājās no 27. jūnija līdz 1. jūlijam un bija saistīta ne tikai ar spēlēšanos, filmu skatīšanos un galda spēlēm, bet arī ar taureņiem, jo tieši šie krāšņie kukaiņi no papīra tika darināti radošajās darbnīcās un ievijās bērnu nometnes nosaukumā – ,,Raibs kā taureņa spārns”.

Organizētās nometnes mērķis ir piedāvāt bērniem kvalitatīvu brīvā laika pavadīšanu, attīstot viņu sociālās un fiziskās prasmes, radošās spējas un paplašināt redzesloku par sevi un apkārtni.

Bērni nometni pavadīja sportiski aktīvā un radošā atmosfērā, izmēģinot gan savas prasmes dažādos sporta veidos, gan attīstot mākslinieciskās spējas.

Floristikas un dekorēšanas meistarklasē, kas notika Dundagas centra SIA ,,Kolibri” telpās, kopā ar Ievu Kristiņu un Santu Sulu tapa gleznojums ar skaistiem taureņiem, līdztekus tika darinātas rokassprādzes un galvasrotas, apgleznotas krūzes un to paliktņi, kā arī izdekorēti foto rāmīši.

Ekskursija pa Dundagas luterāņu baznīcu un Dundagas pili noritēja profesionālās gides Rutas Bērziņas pavadībā, kur bērni ieraudzīja un uzzināja daudz jauna par šīm vēsturiskajām ēkām.

Tiekoties ar Slīteres Nacionālā parka dabas izglītības darba speciālisti Baibu Ralli, bērni izspēlēja dažādas dabas un vides izglītojošas spēles, izzinot,  kā ir būt sikspārnim un blaktij, ko medī sikspārņi, kā mēra koku un kādas pazīmes ir dižkokam. Savukārt B.Ralle informēja, ka 16. jūlijā, iepriekš piesakoties, bērni un citi interesenti ir aicināti apmeklēt pasākumu „Sikspārņu nakts Dundagā”.

Tāpat nometnes dalībniekiem bija pārgājiens uz zemnieku saimniecību ,,Kļaviņas”, kur saimniece Māra Šleinere un viņas čaklā mazmeitiņa Jasmīne Šleinere viesmīlīgi sagaidīja viesus, izrādīja lauku sētu un iepazīstināja klātesošos ar kazlēniem un vistām. Tāpat bērni uzzināja, kā top kazas siers un varēja to arī nogaršot.

Nometnes laikā bija arī angļu valodas nodarbības, kur bērni varēja atkārtot un papildināt savu vārdu krājumu šajā svešvalodā. Līdztekus notika franču valodas apmācības, un tajās tika apgūti pavisam jauni vārdi un frāzes. Jāpiebilst, ka angļu valoda nometnes laikā skanēja bieži, jo nometnē darbojās trīs brīvprātīgie ārzemju jaunieši, ar kuriem bija iespēja sarunāties angliski, savukārt viņiem tika tulkots latviski teiktais. Tāpat nometnes dalībniekiem bija iespēja dzirdēt Pola Marka sagatavoto prezentāciju par viņa dzimteni Franciju un piedzīvotajiem ceļojumiem citās zemēs.

Sportiskajās aktivitātēs bērni izkustējās dažādās spēlēs brīvā dabā, spēlējot gan tautas bumbu un futbolu, gan erudīcijas un loģiskās domāšanas spēles.

Noslēgumā nometnes dalībnieki devās uz jūru – Mazirbes krastiem, kur viens no katras komandas uzdevumiem bija noteiktā laikā sameklēt kokus, akmeņus un gliemežvākus, lai no tiem uzceltu visinteresantāko smilšu pili. Visas pilis pedagogi arī vērtēja, piešķirot katrai komandai noteiktu gliemežvāku (punktu) skaitu.

Rīta aplis un noslēguma aplis ierāmēja katru dienu, norādot uz tās sākumu un noslēgumu nometnē. Tajos nometnes dalībnieki dažādos veidos atklāja savas izjūtas, mācījās izteikties un klausīties citos, cienīt cita cilvēka viedokli un apgūt arī ķermeņa valodu.

„Par to, ka šāds pasākums varēja notikt, paldies pienākas tik daudziem: Talsu novada pašvaldībai, vecākiem, kas uzticēja mums savus bērnus, kā arī visai nometnes komandai – Sarmītei Zumbergai, Jolantai un Kārlim Ģērmaņiem, Andrai Apsītei, Edgaram Tīfentālam, brīvprātīgajiem ārzemju jauniešiem – Polam Markam, Livio Bareirosam un Alrunai Nākei, kā arī visiem uzņēmumiem un speciālistiem, kuru kvalitatīvos pakalpojumus bija iespējams saņemt,” saka Diāna Siliņa, Dundagas bērnu dienas centra ,,Mājas” interešu skolotāja.

Diāna Siliņa, Dundagas bērnu dienas centra ,,Mājas” interešu skolotāja