Talsi

No 29. novembra Dundagas ielas Talsos būvdarbiem noteikts tehnoloģiskais pārtraukums. Tas tiek plānots līdz 15. aprīlim, bet precīza būvdarbu atsākšanās būs atkarīga no laikapstākļiem. Līdz šim, uzsākot gājēju un veloceliņu, un inženierkomunikāciju tīklu izbūvi, ir apgūti 132 000 eiro.

Jau informējām, ka Talsu novada pašvaldība startēja Satiksmes ministrijas investīciju projektu konkursā, lai rastu iespēju Talsos atjaunot Dundagas ielu. Ielas satiksmes infrastruktūras sakārtošana – gājēju ietves atjaunošana un veloceliņu izbūve – sākta šajā gadā, bet patlaban būvdarbiem noteikts tehnoloģiskais pārtraukums.

Kopumā paredzēts pārbūvēt 800 metru posmu Dundagas ielā no Raiņa ielas līdz Lielgabalu ielai, atjaunot brauktuvi, gājēju ietvi, izbūvēt veloceliņu un lietus ūdens kanalizācijas tīklus, atjaunot apgaismojumu, labiekārtot un apzaļumot teritoriju.

Šogad iesākta jauna veloceliņa posmā no DUS „Neste” apļa līdz Dundagas ielas un Puškaiša ielas krustojumam būvniecība, kā arī esošās gājēju ietves rekonstrukcija. Līdztekus sākta jaunu inženiertīklu lietus ūdens kanalizācijai izbūve, kopumā apgūstot 132 000 eiro.

Nākamā gada aprīlī plānots turpināt ielas seguma un apgaismojuma pārbūvi.

Projektēšanu veic SIA „Projekts 3”, būvuzraudzību nodrošina SIA „Somniar”, savukārt projekta izpildi īsteno SIA „SC Grupa” par 1 173 411, 54 eiro bez PVN.

Projektu plānots īstenot astoņu mēnešu laikā, neskaitot tehnoloģisko pārtraukumu.

Nākamajā gadā pašvaldība skatīs iespējas piesaistīt finansējumu Dundagas ielas atjaunošanas 2. kārtai, kas ir no Lielgabalu ielas līdz pilsētas robežai.