Talsi

Talsu novada pašvaldība informējusi, ka oktobrī sākta Dundagas ielas atjaunošanas 1. kārta. Lai atvieglotu satiksmi ziemas periodā, sākotnēji pārbūvi sāks gājēju celiņu un velosipēdu celiņu teritorijā, kas paredz attiecīgajos posmos nozāģēt vairākus kokus.

Talsu novada pašvaldība šogad uzsākusi Dundagas ielas pārbūves 1. kārtu: atjaunošana paredzēta 800 metru garā posmā no Raiņa līdz Lielgabalu ielai.

Lai pārbūve noritētu sekmīgi, Raiņa, Dundagas un Gaismas ielā kopumā paredzēts nozāģēt 23 kokus – parastos ošus, bērzus, kļavas, liepas, meža bumbieres, saldo ķirsi, parasto gobu, zirgkastaņu, egli un sarkano ozolu.

Pārbūves 1. kārtā, kas jau ir uzsākta, paredzēts nozāģēt 19 kokus, kuru vietā iestādīs 22. Savukārt 2. pārbūves kārtā, kam vēl tiks meklēts finansējums, būs nepieciešams nozāģēt četrus kokus, bet to vietā tiks iestādīti 42.

Attiecīgo koku nozāģēšana ir izvērtēta Talsu novada pašvaldības Zaļumsaimniecības komisijā. Atsevišķu koku nozāģēšana, kā to paredz normatīvais regulējums, izskatīta Dabas aizsardzības pārvaldē, kas norādījusi, ka koku nociršana nav pretrunā ar dabas aizsardzības normatīvajiem aktiem.

Dundagas ielas pārbūves projekta izstrādes laikā tika meklēti iespējamie risinājumi, kā maksimāli saglabāt pilsētvidē jau esošos kokus, tomēr, lai gājējiem un velosipēdistiem nodrošinātu ērtu un drošu pārvietošanos, abu projekta kārtu īstenošanas laikā 23 koki tiks likvidēti. To vietā pilsēta iegūs 64 jaunus kokus.